Hokejista podľa českého portálu Extra.cz vymenil advokáta a teraz ho zastupuje niekto iný. A práve jeho nová advokátka odhalila ďalšiu novinku. Speváčka žiada po manželovi výživné aj na seba! A veru ani zďaleka nejde o malé peniaze. Po výmene Plekancovej právnej zástupkyne sa ukázalo, koľko Lucie Vondráčková od svojho manžela skutočne žiada. Tá okrem iného potvrdila, že Tomáš Plekanec speváčke skutočne navrhoval výživné na deti v celkovej výške 60-tisíc českých korún mesačne (v prepočte 2 333 eur), teda 25-tisíc korún (970 eur) na neplnoletého Adama a 35-tisíc korún (1 360 eur) na neplnoletého Matyáša.

Takto ich už nikdy neuvidíme: Lucie a Tomáš boli ozdobou každej VIP akcie.
Takto ich už nikdy neuvidíme: Lucie a Tomáš boli ozdobou každej VIP akcie.
profimedia.sk

Okrem toho vyjasnila, čo zaznelo v návrhu od zastupujúcej advokátky Lucky Vondráčkovej o výživnom, ktorý Lucka  ešte 6. augusta 2018 v Montreale podpísala a o deň neskôr tento návrh potvrdil i miestny súd. „V návrhu nepožaduje výživné na neplnoleté deti vo výške 30-tisíc dolárov (v prepočte 19 560 eur), ale požaduje výživné pre rozvedenú manželku pani Luciu Plekancovú Vondráčkovú vo výške 30-tisíc dolárov (v prepočte 19 560 eur) mesačne,“ prezradila Extra.cz právnička Tomáša Plekanca. 

Má na to nárok?

„Žena môže také výživné požadovať v prípade, kedy manželka obetovala svoj pracovný život rodine, aby mohol jej manžel robiť kariéru, čím napríklad znížila svoju pracovnú kvalifikáciu alebo nedokončila vzdelanie, ktoré chcela a pod. V takom prípade má manželka nárok čerpať výživné pre seba maximálne tri roky," prezradil českému Blesku právník Jan Černý. To znamená, že pokiaľ by Lucie získala toto výživné pre seba v plnej výške a poberala ho maximálnu dobu, prišla by si na poriadne pekný balík peňazí. Ročne by tak získala 360-tisíc kanadských dolárov (v prepočte 235-tisíc eur), teda zhruba šest miliónov českých korún. Za tri roky by sa táto čiastka vyšplhala na závratných 18 miliónov korún.

FOTKY MANŽELOV PLEKANCOVÝCH NÁJDETE V GALÉRII ČLÁNKU >>