Zlom nastal v minulom roku, keď ho zradilo zdravie. Nielenže nemohol ani vystúpiť pred kamerou, keď získal Cenu Thálie za celoživotné dielo, ale rodina mu zaobstarala aj invadliný vozík. „Pepík mi robí starosti. Volám mu už niekoľko mesiacov. Vždy sa mi hneď ozve. Zrejme je to s ním naozaj veľmi vážne. Či je doma alebo sa lieči niekde v nemocnici, neviem, nikto z rodiny mi nedáva žiadnu správu,“ povedal Blesku pred dvoma mesiacmi Abrhámov veľký kamarát Jan Kačer (84).

Libuše Šafránková a Josef Abrhám v komédii Vrchní, prchni!
Zdroj: Archív

Svoju milovanú Libušku si však strážil ako oko v hlave. Posledné roky ju nepustil ani na krok samú, v pondelok podvečer ju však do nemocnice na Karlovo námestie odviezla autom kamarátka. Je viac ako zrejmé, že mu to jeho stav nedovolil. Manželka, ktorá pre neho znamenala celý život, sa mu už však, žiaľ, domov nevrátila. 

POSLEDNÉ ZÁBERY LIBUŠKY ŠAFRÁNKOVEJ PRED ODCHODOM DO NEMOCNICE V GALÉRII

Libuška a Josef sa zoznámi v čase, keď Abrhám randil s Naďou Urbánkovou. Nakoniec sa ale v roku 1976 milenci, ktorí boli vychovávaní vo viere v Boha, vzali v kostole. Krátko na to sa im narodil syn  Josef (44) a začali spolu hrávať v mnohých fimoch, v komédii Svatební cesta do Jiljí alebo vo filme Vrchní, prchni! 

Prečítajte si tiež: