Karneval v hlavnom meste Las Palmas je jedným z najstarších na ostrovoch. Niektoré historické záznamy hovoria, že vznikol už okolo roku 1574. Odvtedy sa táto pestrá oslava postupne vyvíjala, až v 80. rokoch nadobudla akúsi profesionálnejšiu formu. Posledných tridsať rokov sa karneval stal jednou z najväčších a najdôležitejších spoločenských udalostí na ostrove.

Laci Strike si zatancoval na karnevale v Las Palmas

Foto: www.lpacarnaval.com

Taktiež každoročne láka tisíce turistov, ktorí milujú zábavu. Tento rok si atmosféru na vlastnej koži užil aj Laci Strike. Známy tanečník a choreograf tu dokonca aj vystupoval. „Karneval v Las Palmas sa koná pravidelne každý rok. Hovorí sa, že po karnevale v Riu je druhý najväčší na svete. Neveril som tomu, no keď som tam prišiel a zbadal pódium, pochopil som. Na takom veľkom pódiu som ešte v živote nestál. Dokonca chvíľu trvalo, kým na ňom človek prešiel z jedného konca na druhý,“ smeje sa Laci.

Laci Strike si zatancoval na karnevale v Las Palmas

Foto: www.lpacarnaval.com

Tancovali na hlavnom pódiu

Spolu s ôsmimi tanečníkmi na spomínanom pódiu aj vystupovali! „Na Kanárske chodím asi trikrát do roka učiť. Mám tam totiž kamaráta, ktorý má tanečné školy. Cez neho som sa zoznámil s ďalšími ľuďmi a tí ma aj oslovili, či by som nezatancoval na karnevale. Povedal som si, prečo nie?! Tancovali sme na hlavnom pódiu, kde sme ukázali hiphopové číslo na skladbu od Beyoncé. Publikum sa nám potešilo. U nich totiž tancujú inak, takže nás ocenili,“ priznal.

Laci Strike si zatancoval na karnevale v Las Palmas

Foto: www.lpacarnaval.com

Krízu nebolo cítiť

Celý karneval trvá zhruba týždeň a vraj ho sprevádza veľa sprievodných akcií. „Samotný sprievod, teda vrchol karnevalu, bol v piatok. Ľudia v maskách zaplnili ulice hlavného mesta. Všade okolo chodili prerobené pestrofarebné autobusy, kamióny, všetko blikalo. Práve tu sa prezentovali ich štvrte a tanečné školy. Bolo to veľmi pekné,“ opisuje Strike. Pozastaví sa však pri tom, že celá táto paráda musela domácich vyjsť veľmi draho.

„Pritom Španieli sa už mesiace zmietajú v kríze, no na zábavu sa našli peniaze. Bolo to cítiť z každého kúta. Ľudia boli poobliekaní v kostýmoch, ktoré neboli za päť korún. Plus to obrovské pódium a osvetlenie...“ zamýšľa sa. Laciho vír pestrofarebného karnevalu natoľko strhol, že sa v ňom aj stratil. Ako naschvál sa mu ešte aj vybil mobil, takže reálne hrozilo, že svoju partiu nenájde. Nakoniec však všetko dobre dopadlo. „Trošku som riešil, čo mám robiť, ale nakoniec som sa s nimi našiel, takže som si vydýchol.“

Laci Strike si zatancoval na karnevale v Las Palmas

Foto: www.lpacarnaval.com

Oddýchol si

Popri práci sa Laci stihol aj zabaviť a vychutnať si príjemné teplé počasie. „Oceán bol studený, na kúpanie bolo zima. Kto to však znesie, ten sa okúpal. Popoludní bolo príjemné teplo na krátke nohavice, takže sme si to užili.“ Navyše býval v päťhviezdičkovom hoteli priamo na pláži, takže si plnými dúškami vychutnal luxus...