Na začiatku hrali zadarmo, potom im stačilo, keď im organizátor koncertu preplatil náklady na cestu. Potešilo ich pivo zadarmo a o kariére hviezd ani len nesnívali.

KUKO žreboval

Kuko bol online

Peter Kuko Hrivňák bol ONLINE v našej redakcii. A na konci rozhovoru Kuko vyžreboval päť šťastlivcov, ktorí dostanú dva lístky na ich aktuálne turné podľa vlastného výberu lokality.

20.02.2013 11:35 Mates:
Ahojj, podla mňa ste najlepšia kapela u nás aj v Čechách. Vaša muzika ako jedna z mála v našich podmienkach sa dá počúvať, je zábavná a zároveň má nejakú výpovednú hodnotu. Na scéne ste už roky a stále si idete svoje a nenechávate sa ovplyvňovať rádiami čo je super. Ostaňte pls takí akí ste aj naďalej a bude to super. Prajem všetko dobré Vám aj ostatným z kapely!
Díky ak my tebe. Ďakujem za otázky, bolo ich veľa na niektoré som nestihol odpovedať.Niekedy nabudúúúúce.Čau. Vidíme sa na šnúre. Kuko HS
20.02.2013 11:32 Simona Fetkovičová:
Všetko čo ma zaujímalo už viem, ja len chcem vyhrať tie lístky ! :) [email protected]
Si víťaz :)
20.02.2013 11:31 Barbra:
Chtěla bych se zeptat, kolik je toho třeba vypít a vykouřit, aby vzniklo album St. Mary Huana Ganja...
Nič
20.02.2013 11:30 remzo:
Čo si myslíte o hudobnej scéne na Slovensku?
Najviac kapiel na svete na obyvateľa. Už sa musíme počúvať navzájom :) Priemerná známka 2 mínus
20.02.2013 11:28 Petr Hrozek:
Dotaz nemám,chci vám jen vyjádřit svůj obdiv,jste moje nejoblíbenější supina a ve vašich skladbách najdu vždy to co hledám,vtipné texty,které nejen pobaví,ale vždy jsou o Něčem,naprosto perfektní kytarové rify,melodické prvky,skvělá rhytmika a vynikající zvuk a to už nemluvím o zpěvu.Díky,že jste!!!Přeji ještě soustu let ve vaši umělecké činnosti,chalani z Nitry!!!
Dík, nech sa darí
20.02.2013 11:27 VIERICA:
Jeje. no neviem, či budeš poctený Kuko, ale aj moj najmilší pes sa volá Kuko. budete mať aj na jeseň nejaké koncerty?? a tešime sa na Vás v LM aj v DT .snáď nám to vyjde prísť na oba. všetko dobré.
Aj tebe :)
20.02.2013 11:27 Peter Janeček:
Aká bude budúcnosť BijouTerier - plánuješ nové CD, klipy? Podieľajú sa na tvorbe aj ostatní členovia projektu? Ako sa ti darí skĺbiť aktivity Bijou s aktivitami Horkýže slíže? Ďakujeme zaposledné CD, veľmi sa teším, až vás naživo uvidíme v Ostrave. Zdar!
Veľká :) Nie :) V pohode :) Nemáš za čo, nazdar!!! :)
20.02.2013 11:25 Andrej:
Neplanujete dat svoje akordy na stranku supermusic??? Určite vela ludi by to potešilo pretože su tam dost nepresne akordy. Dakujem a prajem vela uspechov.
Ak sú nepresné, tak ich oprav :)
20.02.2013 11:24 Filip:
Kuko chcel by som sa spýtať, čo si myslíš o hudobných štýloch ako DeathCore, MetalCore a podobne :)
Nevím čo skóór
20.02.2013 11:24 tome:
Prečo hráte turné práve so Slobodkou? Sú to kamoši? Veľmi ma teší, že hrajú práve dve moje obľúbené kapely spolu na turné, aj minulý rok bolo spojenie HSPK super!
Nájdených 85 záznamov, zobrazujem 1 až 10.[<<<]1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8[>>>]


„Nikto z nás nemal v začiatkoch v pláne stať sa hviezdou. Nebolo to reálne,“ poznamenal Kuko v dávnejšom rozhovore pre Pluska.sk.
„Keď sme sa vtedy okolo seba pozreli, že ktoré skupiny v tom čase hrali za skutočný honorár, tak ich bolo veľmi málo. V tých časoch to bolo tak, že mnoho skupín sa tešilo, keď dostali od organizátora koncertu niečo na cestu," poznamenal. Kuko.

Vďačia textom

Za úspech vďačí skupina Horkýže Slíže najmä vtipným textom, ktoré sú v drvivej väčšine z pera Petra Kuka Hrivňáka. Ten si totiž zapisuje všetko zaujímavé zo svojho okolia. Nuž a najviac tém získava na oslavách a večierkoch.

Pozorovanie opitých kamarátov je však náročné. „Niekedy ale ani ja nestíham a potom si ráno vravíme, že čo to povedal, na čom sme sa tak smiali? Škoda že som si to nezapísal,“ priznal Kuko.

„Niekedy je to naozaj problém, zaznamenať si všetko v tom opitom stave. A keď to aj zapíšem, tak to v triezvom stave krvopotne lúštim,“ povedal líder úspešnej nitrianskej skupiny.

Pracoval ako skladník

Do roku 2002 pracoval aj ako skladník, lebo hudba bola celé roky len drahým koníčkom. Oplatilo sa ho však dotovať, lebo dnes má Kuko už len hudbu a písanie textov. Za ten čas, ako sú Slíže na scéne, sa toho veľa zmenilo.

Aj hudobný svet ovládol internet a Horkýže Slíže sa vo virtuálnom svete cítia ako ryby vo vode. „Internet hýbe svetom. Je to nutné zlo a treba s ním žiť. Aj facebook, netreba sa brániť a treba to brať ako celok,“ povedal v rozhovore pre Pluska.sk Kuko.

„Stále sa oplatí aj vyrábať klipy. No a čo, že tu nemáme hudobné relácie. K ľuďom sa dnes vďaka stránke youtube dostanú možno skôr, ako keď tu boli hitparády,“ myslí si Kuko.