Kristína Kövešová patrí medzi redaktorov, ktorí skutočne nemajú z ničoho strach. Po Bratislave naháňa rumunskú mafiu, po nociach chodí do obávaného bratislavského Pentagonu, agresívne ženy, ktoré okrádajú v hlavnom meste turistov, po nej hádžu kamene a len nedávno to schytala od babky, ktorá na ňu vyletela s tĺčikom na mäso, až mala brunetka po útoku niekoľko modrín po tele.

Kövešová sa neustále venuje ťažkým témam, v ktorých hrajú prím zločinci a tí majú novinárku v zuboch. Neraz dostala výhražné správy, dokonca aj z Talianska, ktoré však túto nebojácnu markizáčku nikdy nevystrašili. A od práce v teréne ju momentálne neodradila ani hrozba nákazy koronavírusom. V týchto týždňoch robí reportáže s políciou. Bola pri tom, ako na pumpe chytili zlodeja, a dokonca s mužmi zákona hľadala v Košiciach aj muža, ktorý mal masturbovať v parku.

Markizáčku neodrádza ani hrozba koronavírusu.
Markizáčku neodrádza ani hrozba koronavírusu.
Zdroj: tv markíza

„Som novinárka a moja povinnosť je najmä v ťažkej situácii informovať ľudí o tom, čo sa deje, a ak sa dá, snažiť sa pomôcť. Teraz som bola napríklad v teréne s políciou, kde bol zadržaný zlodej, ktorý vykradol lekáreň, alebo sme odniesli takmer 2 tony granúl pre psíky v útulkoch po celom Slovensku, lebo im dochádzalo jedlo,“napísala nám Kövešová, ktorá naďalej pracuje v režime, akoby sa nič nedialo, no má rešpekt.

„Je veľa vecí, ktoré je a bude treba riešiť aj v núdzovom stave. Informácie sú teraz pre ľudí veľmi dôležité. Mám rešpekt pred chorobou, uvedomujem si riziká a chránim sa, ako sa len dá,“ pokračuje.

„Zodpovednosť je na prvom mieste, no strach a panika mi nepomôžu. Opäť je to moja voľba, tak ako aj mojich kolegov, tu byť. Obdivujem najmä prácu zdravotníkov, policajtov, vojakov, hasičov, predavačov, pumpárov a všetkých ľudí, ktorí sú v tieto dni v teréne a riskujú oveľa viac. Ja ako novinárka môžem prispieť, budem tu, pokiaľ budem vládať. Verím, že o pár mesiacov to prejde a všetci si vydýchneme. Spolu to zvládneme,“ dodala s nádejou Kristína.

AKČNÉ ZÁBERY KRISTÍNY Z NEDÁVNEHO POLICAJNÉHO ZÁSAHU NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: