Detskému divadlu v Hnúšti sa Robo upísal do konca tohto školského roka. Účastník prvej série Slovensko hľadá SuperStar nemal z režírovania malých hercov žiadne obavy.

„Vyštudoval som predškolskú a mimoškolskú pedagogiku so špecializáciou na tvorivú dramatiku a už predtým som viedol detské divadelné súbory v Žarnovici, Giraltovciach a v Bardejove. Keďže viceprimátor Hnúšte Roman Lebeda je môj kamarát a videl som, ako veľmi chcú, aby detské divadlo v ich meste fungovalo, ponuku som neodmietol a vôbec nebanujem,“ hovorí Robo Mikla.

Zdroj: archív

Kontroverzný spevák má okrem divadla rozbehnutú aj koncertnú šnúru.
Foto: archív

Viceprimátor ho vraj oslovil v čase, keď sa už plánoval vrátiť z Ameriky na Slovensko. „Presvedčilo ma odhodlanie a aj ma táto práca baví. Vždy na konci nácvikov ma deti nahovoria, aby som im aj niečo zaspieval,“ dodáva s úsmevom.

25 rokov PLUS 7 DNÍ: Zabudnuté celebrity. Ktorá vám chýba najviac?

Prvá divadelná hra bude tiež s pesničkami. „Ale obsah je zatiaľ naše tajomstvo. Môžem iba prezradiť, že premiéru budeme mať v máji,“ povedal Robo Mikla, ktorý sa naďalej venuje hlavne hudbe. „S kapelou teraz koncertujeme na rôznych večierkoch a podujatiach. Máme pripravený veľmi pekný formát akcie, ktorá je skôr komornejšieho charakteru,“ uzavrel spevák.