Relácia Dobre vedieť! je súťažno-zábavná a vedomostná šou na základe nemeckého formátu. Svoju premiéru mala na Markíze v roku 2016. V šou proti sebe vždy súťažia dva tímy na čele s dvomi stálymi kapitánmi – stálica Juraj Kemka a Robo Jakab, ktorého na konci roka 2018 vystriedal Vladimír Kobielsky. V tom čase sa dokonca šuškalo, že ho mal „vyštvať”  a že obaja herci sa mali rozhádať. „Vôbec nie je pravda, že by som Roba z relácie vyštval. A už vôbec nie, že si teraz nevieme prísť na meno. Tvorcovia chceli zmenu a ja som normálne prešiel konkurzom. S Robom sme stále dobrí kamaráti,“ vyjadril sa vtedy v Teleráne.

Na snímke herec Juraj Kemka počas premiéry filmu Indián 19. septembra 2022 v Bratislave.
Zdroj: Pavol Zachar

Súčasťou relácie sú aj diváci v štúdiu, ktorí sa pred začiatkom súťaže posadia za jedného z kapitánov, veriac vo výhru jeho tímu. Kapitánov v každom kole vždy dopĺňa jeden celebritný hosť, ktorých sa v relácii, ktorú moderuje Rasťo Sokol, vystriedalo už obrovské množstvo. Jej neodmysliteľnou súčasťou je aj Samo Trnka – vedátor Karol, ktorý vysvetľuje v laboratóriu rôzne pokusy k vedomostným otázkam.

BÝVANIE KEMKU SI POZRITE V GALÉRII >>

Diváci, ktorí sa nepochybne každou časťou naučia vždy niečo nové, si reláciu mimoriadne obľúbili. No ako sa nám nedávno podarilo zistiť, Dobre vedieť! sa z obrazoviek po šiestich rokoch definitívne vytratí. „Dobre vedieť! sa už skončilo. Myslím si, že to odstrihla pandémia covidu. Sú tam ešte predtočené nejaké veci, ale myslím si, že nové časti sa už točiť nebudú,” prekvapil nás nedávno Kemka. Ten tak príde o dobre platený lukratívny kšeft v Markíze spolu s kolegom, kapitánom druhého tímu Vladom Kobielskym.
„Momentálne neplánujeme vyrábať nové epizódy. Dobre vedieť! však stále považujeme za fantastický formát a ďakujeme nášmu skvelému produkčnému tímu za niekoľkoročnú špičkovú prácu na jeho slovenskej verzii. Na základe úspechu z minulosti určite nevylučujeme, že sa k šou ešte niekedy v budúcnosti vrátime,” prezradila nám PR manažérka Markízy Andrea Macáková.

Prečítajte si tiež: