Svetový deň detí už deviaty rok podporujú vo vybraných reštauráciách s rýchlym občerstvením herci, speváci, moderátori a  športovci. V zariadeniach s rýchlym občerstvením pomáhajú predávať hranolčeky a symbolické nálepky „pomocné ruky". Výťažok z predaja je venovaný detským onkologickým pacientom.

Haydu nemá problém s prácou

V jednom z bratislavských obchodných centier obsluhovali aj herci Karin Haydu a Marek Majeský. Karin podporila charitatívnu akciu už štvrtý raz. „Nemám problém dať si zásteru, postaviť sa za pultík a obsluhovať. Mám rada prácu s ľuďmi a  som spoločenský človek," tvrdí Karin.


„Herectvo je o empatii, talente a dobrej pamäti, pričom stvárňujeme rôzne charaktery a postavy. Tu je človek sám za seba, má prezradenú identitu so svojím menom a predáva. Je to rutinnejšia práca než herectvo," povedala Karin Haydu na margo svojej skúsenosti s obsluhou vo  „fastfoode".

Všetky idú za Majeským

Väčší úspech mal však podľa nej Marek Majeský. „Teší ma, že ma ľudia spoznávajú a sú väčšinou milo prekvapení. Ale keď príde Marek, všetky dámy pôjdu k nemu a určite bude mať dlhší rad než ja," myslela si Karin. Jej kolega mal na to iný názor.

„Karin mi asi len chcela polichotiť. Aj ona má veľký rad. Súvisí to len s tým, že keď je človek mediálne známejší a vie to správnym spôsobom využiť, tak je to príjemné. Každopádne obdivujem ľudí, ktorí takto pracujú dennodenne. Musia sa vedieť rýchlo pohybovať a fungovať," reagoval s  úsmevom herec Marek Majeský.

Navštívili choré detičky

Charitatívnej akcie sa zúčastňuje každý rok. „S Karin sme boli aj na onkológii na Kramároch. Videli sme tie priestory pre detičky, na ktoré sa prispieva. Nie je to len tak, že prídeme, na chvíľu sa ukážeme a vyzbierame nejaké peniaze. Videli sme, v  akých priestoroch musia deti tráviť svoj pobyt a preto si myslím, že je to zmysluplná a dôležitá akcia," dodal Marek.