Kamila Magálová a šéfkuchár Pavel Pospíšil divákom už roky predstavujú ich obľúbené recepty, ktoré rozvoniavajú aj cez obrazovku. Spoločne vydali niekoľko kuchárskych kníh a pri sporáku im to navzájom perfektne ladilo. Skvelý šéfkuchár s Michelinskou hviezdou, bohatou praxou a neskutočným zmyslom pre humor sa ku Kamile v Tajomstve mojej kuchyne pridal koncom roka 2011. Veľmi si rozumeli a vďaka tomuto súzvuku nebola pri nakrúcaní núdza o dobrú náladu, zábavu a kopu smiechu – a táto atmosféra sa prenášala aj k divákom prostredníctvom televíznych obrazoviek. Magálová pre RTVS nakrútila presne 438 relácií. Skalní fanúšikovia oceňovali ich perfektné rady, tipy a novinky, ale aj starú klasiku využitú v kuchyni. Okrem toho si Kamila pravidelne pozývala zaujímavých hostí, ktorí reláciu zakaždým okorenili niečím novým.

Kamila Magálová a šéfkuchár Pavel Pospíšil tvorili roky nerozlučnú dvojicu.
Zdroj: RTVS

Aj preto teraz mnohých zaskočí správa, že Kamila Magálová, ktorá je súčasťou tejto relácie od jej začiatku, 6. septembra 2009, sa v nej už viac neobjaví. Odložiť zásteru a odísť z Tajomstva mojej kuchyne bolo jej rozhodnutie. Ľahké to však nebolo a spravila tak z jedného hlavného dôvodu. „Po úžasných 11 rokoch so svojím skvelým ,parťákom´ Pavlom Pospíšilom som sa rozhodla s ťažkým srdcom ukončiť svoje pôsobenie v tejto úspešnej relácii. Predovšetkým preto, že Pavel pre svoj zdravotný stav už rok nemohol točiť a následne, keď prišla pandémia, nemohol lietať, keďže žije v Nemecku. Boli sme ako dvojičky, ktoré si rozumeli ľudsky, kamarátsky a hlavne nás spájal spoločný humor. A toto všetko mi začalo chýbať, hlavne jeho osobnosť,“ vysvetlila Magálová.

AKO SA KAMILA V RELÁCII MENILA, SI POZRITE V GALÉRII

Divákov prekvapí aj to, kto famóznu Kamilu nahradí. V nových epizódach sa objaví nová moderátorská dvojica – spevák Robo Papp a šéfkuchár Gabo Kocák, ktorý pôsobil v mnohých michelinských reštauráciách po celom svete. „Priznám sa, že ponuka na účinkovanie v relácii Tajomstvo mojej kuchyne predčila aj moje sny. Vždy som totiž sníval, že budem mať svoju reláciu o varení, ale nikdy by mi nenapadlo, že ja alebo ktokoľvek iný by mohol nastúpiť na trón po Kamile Magálovej a Pavlovi Pospíšilovi. Keď ma tvorcovia oslovili s ponukou reláciu moderovať, ostal som sedieť s mykajúcim sa kútikom a s vypúlenými očami, musel som sa na to vyspať a štipnúť sa do líca, či sa mi to nesnívalo. Je to pre mňa veľká česť a výzva, aby ľudia aj naďalej vždy v nedeľu varili spolu s nami,“ teší sa Papp.

Kamilu nahradia Gabo Kocák a Robo Papp.
Zdroj: RTVS

Kamila z Tajomstva mojej kuchyne neodchádza úplne. Súčasťou relácie s novými kuchármi budú aj archívne spomienky na najlepšie recepty z dielne Kamily a Pavla. „Voči pani Magálovej a pánovi Pospíšilovi mám obrovský rešpekt a cítim aj rešpekt k svojej úlohe. Rozhodne treba povedať, že my s Gabom sa ich nebudeme snažiť nahradiť alebo nebodaj kopírovať. Bude to iné, dáme do toho všetko a budeme sami sebou. Gabo patrí medzi absolútnu šéfkuchársku špičku a sme osobní priatelia, takže chémia medzi nami je reálna. Verím, že ľudia budú s nami radi  tráviť nedeľný podvečer,“ dodal Papp.

Šéfkuchár Gabo Kocák.
Zdroj: archív

Magálová však verí, že nové moderátorské duo ju zvládne zastúpiť a priazeň divákov si udrží. „Sú to šikovní chlapci, dokonca jeden skvelý profesionálny kuchár, tak sa neobávam, že by sa im nepodarilo v úspešnej relácii pokračovať. Bude mi za divákmi smutno, ale život ide ďalej a je lepšie odísť skôr ako neskôr. Ale sľubujem, že sa niekedy prídem na chlapcov pozrieť a možno aj niečo navarím alebo napečiem, ak ma pustia k svojim vareškám,“ rozlúčila sa Kamila.

Anketa
Je podľa vás Robo Papp dobrou náhradou za Magálovú?

Mohlo by vás zaujímať: