Kemka aj ostatní herci sú aktuálne bez divadla, práce v televízii i bez dabingu. Mnohí z nich, aby nestratili kontakt s divákmi, začali naživo vysielať cez sociálne siete. Tomuto podľahol aj on.  „Každý večer o 9. čítam naživo Julka Satinského a jeho Listy Slovákom. Ja som to poňal takýmto spôsobom a využil som akoby túto situáciu na to, že niečo som vymyslel,“ prezradil na Markíze v „Mimoriadnej relácii koronavírus“.

Herec Juraj Kemka.
Herec Juraj Kemka.
Zdroj: Picasa

A ako vníma, že herci ostali bez práce? „Ešte sme sa o tom nerozprávali, ako to bude s výplatou počas karantény, ale sme platení aj od VÚC, aj v júli a auguste, keď sú divadelné prázdniny. Takže predpokladám, že plat z divadla budem mať. Ale oveľa horšie, aj existenčne, sú na tom ľudia, ktorí sú na voľnej nohe. Pre nich to môže byť naozaj veľmi komplikovaná a zlá situácia,“hovorí Juraj.

„Divadelný herec potrebuje javisko, divadlo a divákov, toto sa nedá nahradiť skajpovaním. Neviem si to predstaviť, že by sme hrali predstavenie cez internet. Bohužiaľ, divadlo potrebuje kontakt človeka s človekom,“dodal.

RODINNÉ FOTO KEMKU AJ S DEŤMI NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: