Kroner pred niekoľkými mesiacmi odišiel zo Slovenského národného divadla a vo veľkom nasadení sa vrhol do mnohých pracovných činností súčasne. Okrem účinkovania v seriáloch Ordinácia v ružovej záhrade, Profesionáli či Keby bolo keby ho vyčerpával aj dabing, moderovanie akcií a v neposlednom rade zhon okolo zakladania svojho vlastného divadla.

„Toľko vecí nemôže jeden človek stihnúť nielen z fyzickej a psychickej stránky, ale ani časovo. Neviem, ako to on dokázal,“ zamýšľa sa hercova kolegyňa z Ordinácie. Stres, únava a nedostatok oddychu si vybrali u synovca legendárneho Jozefa Kronera († 73) krutú daň. „Janko sa zrútil,“ dozvedeli sme od ďalšieho kolegu.

Manželka: Áno, bol prepracovaný

V posledných dňoch bol Ján Kroner nútený zrušiť všetky nakrúcania seriálov a predstavenia v divadle. Z hereckých kruhov prenikla informácia, že vyhľadal aj pomoc lekárov. Hercove problémy potvrdila aj jeho manželka herečka Lenka Košická (39): „Áno, bol prepracovaný a unavený.“ Na otázku, či bol jej manžel hospitalizovaný v nemocnici, reagovala slovami: „K tomu sa nechcem vyjadrovať.“

Trpel depresiami

Psychickým problémom musel umelec čeliť už pred niekoľkými rokmi. Psychiatri mu pomohli pozviechať sa z ťažkých depresií po rozvode s prvou manželkou Adrianou. To, že trpel depresiami, priznal v minulosti aj v médiách. „Po každom páde je nutné sa postaviť. A keď som nevládal, lebo aj to sa stáva, mal som vždy šťastie, že mi niekto pomohol vstať,“ povedal obľúbený Miňo z Profesionálov v jednom z rozhovorov. Tentoraz ho položila práca, no sympaťák má okolo seba milovanú rodinu a výborných priateľov, a tak sa čoskoro opäť ukáže na verejnosti. Dúfajme však, že už v pokojnejšom tempe.