Síce nebol stopercentne vo svojej koži, ale návrat Kronera na obrazovky všetkých divákov neskutočne potešil. Na sociálnej sieti mu začali vo veľkom vyjadrovať podporu a zároveň gratulovať. Prvého júna totiž oslávil šesťdesiatku, ktorú strávil v kruhu najbližších a o oslave rozprával dokonca aj verejne. „Pozvem pár priateľov a budeme oslavovať,“ priblížil svoje plány v Inkognite Kroner, ktorý ešte predtým, ako sa objavil v televízii, kývol na dabing až troch filmov.


Medzi ocenenými, ktorí v piatok prišli na úrad, Kroner chýbal.
Foto: Martin Kukučka

Všetko teda nasvedčovalo tomu, že Janko odštartoval novú etapu života a nad psychickými problémami začína úspešne víťaziť. V piatok sa mu malo dostať aj veľkej cti. „Prestížnu Cenu mesta Považská Bystrica za rok 2016 udelia považskobystrickému rodákovi Jánovi Kronerovi za významný prínos v oblasti divadelnej a filmovej hereckej tvorby a za šírenie dobrého mena mesta Považská Bystrica. Cenu mu slávnostne odovzdajú dňa 17. júna 2016 pri príležitostí slávností Dni mesta,“ písalo sa na stránke, ktorá sa venuje dianiu v meste.

Herec Ján Kroner oslávil 60-ku: Momenty, ktoré ho položili na lopatky!

No nestalo sa tak. Herec napokon na podujatie neprišiel. „S primátorom sa dohodol, že za ním radšej príde osobne. Priamo do mestského úradu. Nechcel byť na očiach toľkých ľudí naraz. Povedal, že z nich má strach. Ešte sa necíti natoľko v poriadku, aby takto verejne vystupoval,“ dozvedeli sme sa z dobre informovaného zdroja, ktorý ďalej dodal, že Kroner sa stihol ospravedlniť. A v časovom predstihu sa mu dostalo aj ocenenia.


Herec si prebral cenu a podpísal sa do pamätnej knihy už pár dní vopred.
Foto: Martin Kukučka

„Cenu mesta Považská Bystrica si Ján Kroner po vzájomnej dohode osobne prevzal z rúk primátora mesta v predchádzajúcich dňoch na pôde mestského úradu. Pán Kroner sa ako rodák oceneniu potešil,“ znie stanovisko hovorkyne radnice Ivety Kováčikovej. Fanúšikom, ktorí dúfali, že účasťou v Inkognite sa odštartoval umelcov návrat, tak nezostáva nič iné, len čakať, kedy sa herec bude opäť cítiť lepšie. Kronerova sestra Jana, ktorá sa o neho stará, odmietla poskytnúť vyjadrenie.