Na českom internetovom portáli Super.cz sa začiatkom septembra objavila informácia o tom, že slovenský sexidol Ján Koleník je homosexuál. Tridsaťšesťročný český novinár David Zápal sa pod šokujúcu správu podpísal vlastným menom, k článku priložil dokonca svoju fotku, a  to napriek tomu, že mu tento „fakt“ z hercovho súkromia nikto kompetentný nepotvrdil.

Je Koleník na pánov?

„Koleník nám v nedávnom rozhovore priznal, že je bez partnerky. Lenže rovnakú odpoveď má pre novinárov už niekoľko rokov a dobre informované kruhy zo slovenského šoubiznisu hlásia pravý dôvod. Ženami obletovaný svalovec je vraj na pánov!“ odznieva v úvode kontroverzného článku.

Nečakaná správa razom rozpútala u našich západných susedov búrlivé diskusie, na Slovensku však ostala nepovšimnutá. No iba na prvý pohľad. Na internete sa totiž ženy hádajú o  tom, kde je vlastne pravda, zatiaľ čo brunet chýry o svojej orientácii nekomentuje.

Do spoločnosti chodí Jano veľmi zriedka. Ak tak aj urobí, zásadne príde sám. „Keď sa Koleníka novinári pýtajú, akú by si predstavoval partnerku, väčšinou odpovedá, že by mala mať zmysel pre humor a nadhľad. Možno preto, aby sa dokázala od srdca zasmiať tomu, že si niečo začala s pánom, ktorý je obdivovateľom mužskej krásy...“ pokračujú ďalej uštipačné slová v článku.

Mal možnosť

Možnosť uviesť veci na pravú mieru mal však „Maslák“ krátko po zverejneni informácie. A to priamo na tlačovej konferencii, ktorú SND usporiadalo k predstaveniu Oresteia. Masívny počet novinárov naznačoval dychtivý záujem o  vysvetlenie. Nestalo sa tak, pretože Koleník na tlačovku neprišiel!


Pravda je, že herec vo svojom súkromí sa nechce vŕtať a najradšej sa s médiami baví o práci. Túto skutočnosť potvrdzuje na sociálnej sieti, kam pravidelne prispieva rôznymi fotografiami z nakrúcania Paneláka či z  divadla. Pod nimi sa však čoraz častejšie objavujú odkazy narážajúce na  jeho homosexualitu.

Náruživí diskutéri

„Aký je božský. Škoda, že je gay,“ odznieva. „Prečo musí pri každej fotke niekto spomínať jeho orientáciu? Má to vplyv na  to, aký je herec?“ obhajuje svoj idol iný fanúšik. „Je krásny a dobrý herec. Iné nechcem vedieť,“ komentuje ďalší.

„Ja ho chcem, ale všetky máme smolu...“ pokračuje. „Ešte dobre, že je teplý, lebo kedy bol studený, bolo by neskoro,“ uvádza sa v mnohých príspevkoch podobného charakteru.

Prečo Koleník mlčí?!

Facebookovú stránku spravuje samotný „Maslák“, preto je zarážajúce, že hoci do jej obsahu môže pokojne zasiahnuť a nevhodné pripomienky ľudí v diskusiách vymazať, komentáre iba ticho prehliada. Práve preto sa týždenník Šarm od urasteného bruneta snažil vypáčiť, či mu fanúšikovské odkazy podobného typu neprekážajú a  či necíti potrebu vyjadriť sa k nim. Herec však na naše opakované esemesky, maily ani telefonáty nereagoval. Záhada tak ostáva nevyriešená...