Keď začal Jakub účinkovať v markizáckom seriáli, mal byť nový sexsymbol a lámač ženských sŕdc. A to oprávnene. Rodák z Prešova sa pýšil titulom Muž roka 2011 a pri pohľade na jeho dokonale vyrysované telo zaplakala nejedna diváčka.

Rozbehnutá herecká kariéra mu však netrvala dlho. Pár mesiacov po účinkovaní v seriáli Burlivé víno vyšli na svetlo sveta Lorencovičove nelichotivé zábery z filmov pre dospelých s homosexuálnou tematikou. A hercovi sa za mladícku nerozvážnosť v tom momente zrútil celý svet.

Úloha gaya

Herca z Búrlivého vína v scenári v momente ,,odpratali“ do zahraničia a odvtedy sa na obrazovkách neukázal. No teraz sa zdá, že sa Jakub z traumy už úplne otriasol a do hereckého sveta sa vracia naozaj vo veľkom štýle.

Už onedlho sa totiž objaví v pripravovanom filme Dennisa Kinského s názvom Posledný víkend, ktorý bude o živote dvoch mladých homosexuálov, ktorí sa rozhodnú spečatiť svoj vzťah registrovaným partnerstvom. A hlavná úloha prischla práve Lorencovičovi.

Zahrá si postavu mladého zaľúbeného gaya Martina Kalendu a jeho filmovými rodičmi by podľa všetkého mali byť Marta Sládečková a Ľubomír Paulovič. Druhú matku by si mala zahrať Hana Gregorová.

„Na Slovensku sa táto téma stále tabuizuje a pritom je tu homosexuálov ako maku. Ale tvária sa, ako keby boli hetero,“ prezradila pred časom dôvody, prečo prijala túto ponuku. Je otázne, či práve tento nový štart nakopne Jakubovu pošramotenú kariéru.