Peter Hollý bol v Televízii JOJ stálicou a za jedenásť rokov spolupráce sa zapísal medzi osvedčený moderátorsky inventár. Zdalo sa, že jeho teplé miestočko v JOJ-ke je neohroziteľné, no zo dňa na deň sa všetko zmenilo a Hollý dostal po jedenástich rokoch spolupráce výpoveď. Dôvod?

Vyhadzov pre služobné auto?

„Peter mal už aj v minulosti nejaké pracovné napomenutia a pošuškáva sa, že ho vyhodili preto, že využíval služobné auto na súkromné účely,“ hovorí náš zdroj z televízneho prostredia. Či je toto pravý dôvod výpovede, to netušia ani jeho najbližší, teraz už bývalí spolupracovníci, pre ktorých to bol doslova šok.

Televízia v tomto smere zaryto mlčí a dôvody náhleho odchodu pracovníka nechce nijako bližšie špecifikovať. Zmiešané pocity mala aj Hollého kolegyňa Lenka Čviriková-Hriadelová. „Neviem, o čo presne išlo, bolo to rozhodnutie zo dňa na deň a nám to bolo iba oznámené. Beriem to však športovo,“ prezradila nám Lenka, ktorá sa aktuálne na obraze strieda s urasteným Radovanom Ležovičom.

Vychoval si ho Hollý

Peter Hollý zastával v JOJ-ke okrem moderátorskej pozície aj funkciu vedúceho športového oddelenia, kde paradoxne dlhé roky šéfoval samotnému Ležovičovi. Ten v televízii pracuje od roku 2003, a keď bolo treba, z času na čas na obraze svojich kolegov v Športe suploval. Hollý si tak vlastne vychovával nástupcu, ktorý ho po jeho odchode okamžite nahradil.

A ako je so svojím novým kolegom spokojná Lenka Čviriková-Hriadelová? „Spolupracuje sa nám výborne, Rado nie je v oblasti športu nováčik, takže je to všetko v poriadku. Ako kolegovia si vychádzame v ústrety. Je to fešák a na obraze sa na neho dobre pozerá. Odborné rady si však odo mňa zatiaľ nepýtal,“ smeje sa športová expertka.

Otázne však je, kde sa vyhodený, no na druhej strane skúsený Peter Hollý zamestná, keďže v JOJ-ke má dvere definitívne zavreté a v konkurenčných televíziách je stav v športových redakciách plný. Možno Petra predsa len vietor zaveje do RTVS, odkiaľ pred rokmi vstúpil do jojkárskeho tímu.