RTVS začala len nedávno vysielať novinku s názvom Pumpa. Dvaja kamaráti – zamestnanec pumpy Mišo a taxikár Dano sa pravidelne stretávajú v čase, keď sa jednému končí zmena a druhému začína. Herci Dano Heriban a Mišo Kubovčík si však servítku pred ústa rozhodne nedávajú. Kým doteraz boli diváci zvyknutí, že keď sa na obrazovkách kydalo na politikov, vždy boli mená pozmenenené, tentokrát hviezdy Hornej Dolne vyšli s kožou na trh. Bez akejkoľvek cenzúry drsne hodnotia politikov a uvádzajú aj ich skutočné mená.
RTVS odvysielala zatiaľ iba dve časti, no Slováci sa nestačili čudovať, čo všetko si už vypočuli. Rozhodne najviac si to doteraz zlízli prezidentka Zuzana Čaputová a bývalá štátna tajomníčka a sudkyňa Monika Jankovská.

Michal Kubovčík v seriáli Pumpa.
Michal Kubovčík v seriáli Pumpa.
Zdroj: RTVS

,,Na Slovensku vo všeobecnosti máme vysoko kvalitné ženy. Aj naša cukrová pani Zuzanka teraz oznamuje zastávky v MHD. To je veľmi pekné,“ rozbehol debatu na pumpe Heriban, na čo sa Kubovčík rozohnil. ,,No to je najdôležitejšie, aby prezident hlásil zastávky MHD! Lebo nič iné na Slovensku nás netrápi, toto je najväčší problém, nahovoriť zastávku. To nie sú prezidentské povinnosti, tam vyblakovať v MHD nastúpte, vystúpte. A keď už, nech to hlási pre všetkých! Nie len Bratislava, Slovensko nie je iba Bratislava. Jak k tomu prídu v Lakšárskej Novej Vsi, že im nenahlási zastávku autobusu. Vlaky, trolejbusy, električky, nech celé Slovensko nahlási, keď je taká. Hlas má ideálny, nech spieva, tancuje, cédečka nech nahráva jak Schuster, to je ono! Nech spieva a dotiahne to tam ako Jakubec,“ rozčuľoval sa pumpár Mišo. Pri našej hlave štátu však ich debatky ani zďaleka neskončili.

V seriáli Pumpa hrá aj herec Tibor Vokoun.
V seriáli Pumpa hrá aj herec Tibor Vokoun.
Zdroj: RTVS


Heriban začal čítať článok o tom, ako sa opätovne rozhoduje o obnove konania zroku 2002, keď Jankovská dostala úplatok tri milióny korún za to, že neprávom odsúdila podnikateľa Ondreja Janíčka a okamžite na to vtipne poznamenal: ,,Bola by krava, keby zobrala menej, však? Takto je len sviňa. Keby zobrala menej, bola by krava. Vyriešila to veľmi rozumne. Na lopate Janíček a v kešeni tri melóny,“ smial sa pred kamerami. A podčiarkol to Kubovčík. ,,To je život ako v rozprávke. Stará striga uväznila Janíčka, aby mala čo žrať.“Už teraz je tak jasné, že v seriáli Pumpa žiadneho politika šetriť rozhodne nebudú.
„Pred natáčaním prebiehajú stretnutia, kde sa celý scenár prejde a my s Danom glosujeme a pridáme si niečo naše alebo to hovoríme svojím jazykom. Dopĺňame svoje nápady a nejaké improvizácie. Aj my teda prinášame nejakú tvorivú zložku a sme za to veľmi vďační a tešíme sa z toho,“ reagoval Kubovčík.

AKO VYZERALA JANKOVSKÁ NA SÚDE PO HLADOVKE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: