Obľúbený herec je v pezinskej nemocnici od jesene minulého roka. Jeho manželka Lenka to zrejme znáša ťažko.

„Je z toho zúfalá, aj preto chce od Janka asi odísť. Je to pre ňu ťažké, iba sedí doma a priberá,“ tvrdí rodinný známy Kronerovcov. Samotná herečka sa o tejto citlivej téme nechce rozprávať.

„Nebudem sa vôbec k ničomu vyjadrovať. Považujem to všetko za absolútne súkromnú záležitosť. Na túto tému sa nebudem baviť s nikým,“ vyjadrila sa razantne Košická, keď sme sa jej opýtali na rozvod.

Podobne reagoval Kronerov syn Jakub (25), ktorého má herec s bývalou manželkou Adrianou (50). „Ani vám to nepotvrdím, ani nevyvrátim. Nič vám k tomu nepoviem,“ povedal stroho.

Ďalší rozvod?

Reči o rozvode sú o to prekvapujúcejšie, že ešte nedávno sa zdalo všetko na dobrej ceste. V rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ sa Kroner dokonca vyjadril, že sa čoskoro plánuje vrátiť domov.

„Dúfam, že už čoskoro. Možno o pár týždňov,“ vyhlásil koncom júla. Herec sa už prostredníctvom dabingu postupne zapája do pracovného života a po návrate z nemocnice vraj plánuje dovolenku.

Na ocina doma čaká aj jedenásťročná dcérka Paulínka, ktorá je svojej mame nateraz veľkou oporou. Ako sa manželia s problémami vyrovnajú, ukáže čas.

Pre Janka by to bol už druhý rozvod, čo by mu v jeho zdravotných ťažkostiach zrejme neprospelo.

Môže za to diagnóza?

Ak by sa manželstvo Kronerovcov rozpadlo, nebolo by to, žiaľ, nič šokujúce. Podľa psychiatričky Danice Caisovej môžu byť psychické ochorenia dôvodom na rozpad vzťahu.

„Psychická porucha je vždy veľmi náročná na spolužitie. Žiť s takýmto človekom nedokáže každý. Záleží na tom, do akej miery je partner tolerantný, trpezlivý, súcitný. No ani to nemusí stačiť. Obaja, zdravý aj chorý, sú akoby na inej planéte. Nie je preto nič nezvyčajné, keď zdravý partner opúšťa chorého. Stáva sa to mnohokrát,“ vraví Caisová.