„Príbeh neobvyklej krehkej lásky šarmantného Juraja (Matúš Kvietik) a nežnej Táne (Mary Havranová), sprevádzaný nečakanými odhaleniami a komplikáciami, bude od 19. októbra pokračovať v novom vysielacom čase na novom mieste,“ oznámila Markíza na svojej stránke.

„Po novom sa na premiérové epizódy svojho obľúbeného rodinného seriálu Kukučka môžete tešiť vždy od pondelka do piatka cca o 16.30 v televízii Doma,“ spresnila televízia.

A tento fakt hlavných protagonistov rozhodne nepotešil. Očakávaný áčkový seriál totiž odrazu skončil na inej stanici a navyše v oveľa menej lukratívnom čase. Kukučka mala predtým svoje miesto vo vysielaní pár minút pred šiestou podvečer, pred Televíznymi novinami.

Markizácky seriál Kukučka divákov príliš nezaujal.
Zdroj: TV Markíza

Markizácky seriál Kukučka divákov príliš nezaujal.
FOTO: TV Markíza

Sklamaní herci nevedia toto rozhodnutie rozdýchať. „Ja sa v tejto politike nevyznám. Myslím si však, že to nie je dobré, keď to takto prehadzujú, podľa mňa je najlepšie, keď niečo ostáva na svojom mieste a v čase, ale nemám právo sa k tomu vyjadrovať,“ reagovala rozhorčene Anka Šišková, seriálová Maruška Jablonská, a podobný názor má očividne aj Eva Pavlíková.

„Nebudem to komentovať, je to ich rozhodnutie. Je to práca, čo to budem komentovať,“ povedala Eva, ktorá v seriáli stvárňuje farárovu mamu Darinu.

Eva Pavlíková očividne rezignovala.
Zdroj: TV Markíza

Eva Pavlíková očividne rezignovala.
FOTO: TV Markíza

A miestny playboy Marcel o presune Kukučky na Doma dokonca ani nevedel. „To je pre mňa nová informácia, človek v tom hrá a ani o tom nevie. Viete, ja nie som kompetentný sa k tomu vyjadrovať, musíte sa opýtať niekoho, kto o tom rozhoduje,“ reagoval prekvapene Braňo Deák.

Hviezda Kukučky Matúš Kvietik: Začínal ako homosexuál!

Jedine Milo Kráľ to berie s nadhľadom. „Tak čo, nemali toľko divákov, koľko si Markíza sľubovala, tak to presunuli,“ zhodnotil seriálový Kornel. Najviac rozčarovaný je však podľa našich informácií práve Alexander Bárta.

Kráľ ako jediný priznal, že seriál nemal veľa divákov.
Zdroj: TV Markíza

Kráľ ako jediný priznal, že seriál nemal veľa divákov.
FOTO: TV Markíza

Tomu sa totiž už niečo podobné pred rokom stalo, keď ho televízia zlanárila do seriálu Doktori a ten nakoniec už po prvej odvysielanej časti pre zlú sledovanosť presunuli na vedľajšiu koľaj. Pre Bártu to bol šok, pretože ponuku v Doktoroch prijal s tým, že zahviedi, no nakoniec sa tak nestalo. A teraz sa história zopakovala.

„Ňusi je sklamaný. Nie je to totiž prvýkrát, čo projekt, v ktorom účinkuje, nie je úspešný,“ prezradil nám zdroj z televízneho prostredia. S Bártom sa nám až do uzávierky nepodarilo spojiť. Nuž, dajme sa teda prekvapiť, či názor hercov zmení rozhodnutie vedenia.