Legendárnu rozprávku, ktorá sa však v USA dostala medzi 100 najhorších filmov všetkých čias, nakrútil režisér Alexander Rou. No keďže v marci 1964 nebol v okolí Moskvy sneh, herci aj štáb sa vybrali až za polárny kruh na polostrov Kola. V tom čase mala Nastenka 15 rokov a ako neskôr vyplávalo na povrch, počas natáčania sa jej z Ivana naozaj podlamovali kolená. „Bola to detská láska, bol krásny ako rozprávka. Veľmi ľahko som sa zamilovala. On však o  tom nevedel,“ priznala pred rokmi herečka, ktorá sa napokon stala baletkou vo Veľkom divadle v Moskve, kde bola za hviezdu. Predurčoval ju na to nesmierny talent a jej príťažlivosť. Získala si srdcia mnohých fanúšikov a dokonca aj jedného iránskeho miliardára, ktorý sa s ňou chcel oženiť, no ona si vybrala hudobného skladateľa Viktora Lebedeva (84). Autora filmovej hudby a mnohých sovietskych hitov, napríklad aj niektorých piesní najslávnejšej miestnej interprétky menom Alla Pugacheva (70).  

Rozprávkový pár (Eduard Izotov a Natalya Sedykh) v skutočnom živote nemal šťastie.
Zdroj: ČTK, archív

Umelec bol vtedy síce ženatý, no ani to im nebránilo, aby spolu strávili zopár vášnivých nocí. Avšak ani Natalya nemala len jeho. Stretávala sa s extrémne žiarlivým milencom, ktorý sa jej rozhodol pomstiť. Keď sa vracala od Lebedeva, ohrdnutý muž ju vlákal do hotelovej izby a začal ju podľa denníka Blesk škrtiť mokrým uterákom! Českým novinárom to počas ich návštevy v Moskve sama prezradila a dodala, že na ňu agresívny milenec vytiahol aj nôž.

FOTO manžela a ako sa zmenila za tie roky Natalya nájdete v galérii tu >>

Aby si zachránila život, predstierala, že útočníka miluje a plánuje s ním svadbu. V skutočnosti sa však vydala za Lebedeva. Žiaľ, ani pri ňom nenašla pokoj a šťastie. Bol jej totiž neverný! A zistila to na vlastné oči. Keď ho raz navštívila v Petrohrade, kde pracoval, otvoril jej dvere, no v izbe nebol sám. V kúpeľni sa sprchovala jeho milenka. Jej manželstvo sa tak skončilo rozvodom a jej jediný syn sa odsťahoval za otcom. Natalya tak skončila úplne opustená a zahltila sa prácou v divadle či filme.

Smrť na psychiatrii

Ani s Ivanom sa osud nemaznal. Jeho predstaviteľ Eduard Izotov († 66) si tri roky posedel vo väzení a následne na to mu zhabali majetok. Osud ho nešetril ani na zdraví. Izotov prekonal šesť mŕtvic, po ktorých stratil pamäť. Posledné roky života strávil na psychiatrii, kde napokon aj zomrel.

Mohlo by vás zaujímať: