Odchod Radka Brzobohatého, legendy československého filmu, zasiahol jeho manželku Hanu Gregorovú najviac, ako sa dalo.

Napokon tridsať rokov žili v harmonickom zväzku, z ktorého vzišiel aj syn Ondřej (30). Od jeho smrti uplynul už rok a neprejde deň, keď by na neho krásna Slovenka nemyslela.

„S Radkom sa stále rozprávam. Hovorím mu veci z bežného života. Tiež s ním riešim problémy, ktoré sama nedokážem vyriešiť, a dokonca som mu už aj vynadala, prečo ma tu nechal samu,“ prezradila herečka, ktorá má slzy v očiach pri spomienke na milovaného manžela. Herec totiž do umeleckého neba odišiel nečakane. Ešte deň pred smrťou stál pred kamerami v českom seriáli Vyprávěj.

„Veľmi mi chýba jeho obdiv, ktorý som od neho dostávala. Vždy mi hovoril, že som pre neho jadrová elektráreň, ktorá ho dobíja. Tieto slová mi veľmi chýbajú,“ smutne spomína Gregorová.

Smrť je samozrejmá

Napriek tomu, že herečka stojí nohami na zemi, so smrťou svojho milovaného manžela sa ani po roku nezmierila.

„Viem, že smrť je samozrejmá, ale bol to najhorší rok v mojom živote. Pre mňa je Radkov odchod nenahraditeľná strata,“ poznamenala smutne herečka, ktorá momentálne hviezdi v novom markizáckom seriáli Chlapi neplačú.

Spomienka na lásku

Brzobohatý zomrel len deň pred 80. narodeninami, a to 12. 9. 2012. Ako si túto stratu pripomenuli jeho najbližší?

„Na jeho počesť som zapálila sviečku, poplakala si a trávila som deň s rodinou,“ prezradila Gregorová, ktorá má urnu s manželovým popolom vystavenú doma v obývačke. Podľa jej slov má herec doma svoj vlastný kútik, aj keď už nežije. Tiež na cintoríne má náhrobný kameň, ale Gregorová tam nechodí.

Naďalej však miluje jeho filmy. „Minulý týždeň som pozerala film Major Zeman, v ktorom Radek hrá,“ prezradila hercova manželka, ktorá tvrdí, že skoro stále, keď pustí televíziu, Radek je tam. Gregorová je v tomto smere šťastná, že manžela má stále po svojom boku.

Český herec Radek Brzobohatý zomrel v pražskej nemocnici na zlyhanie srdca. Brzobohatý bol trikrát ženatý. Jeho prvou ženou bola Jaroslava Kolářová, s ktorou mal dcéru Radanu.

Keď sa spoznal s Gregorovou, on bol vo zväzku s českou herečkou Jiřinou Bohdalovou a ona mala za manžela Jordánca Gassana. Prvá sa rozviedla Gregorová, na jar 1982, a krátko nato sa vzali. Spolu majú syna Ondřeja. Životní partneri spolu založili aj Divadlo Radka Brzobohatého.