Ubehli už viac ako tri týždne od osudného 1. októbra, keď spevák podľahol akútnej leukémii. Po poslednej rozlúčke na Žofíne a zádušnej omši vo Katedrále sv. Víta boli jeho pozostatky spopolnené v motolskoj krematóriu. Vdova Ivana (43) si urnu mala vyzdvihnúť hneď na ďalší deň. Doteraz však nie je známe, kde bude Maestro uložený. Spevákove priania ohľadom miesta posledného odpočinku prezradila Blesku jeho sesternica Hana Zímová, ktorej komunikácia s Ivanou Gottovou po pohrebe je však na bode mrazu ...

Dojímavá rozlúčka na hrade.
Dojímavá rozlúčka na hrade.
Zdroj: MATEJ KALINA

"Ide to mimo nás, je to otázka na rodinu. Nás v tejto veci stále nikto nekontaktoval," povedal Blesku v utorok popoludní riaditeľ Správy pražských cintorínov Karel Šiška. Tomu, že by spevák navždy odpočíval medzi českými velikánmi v Prahe na Vyšehrade alebo na cintoríne na Malvazinkách neďaleko svojej vily, zatiaľ nič nenasvedčuje.

Hrob Gottových rodičov v Újezde.
Hrob Gottových rodičov v Újezde.
Zdroj: Blesk.cz

Skôr teda všetko smeruje k tomu, že Gott skutočne nájde posledné miesto odpočinku vedľa svojich rodičov v hrobe v Újezdu ​​u Svätého Kríža na Plzeňsku. "Keď sme sa videli v lete naposledy, tak hovoril o tom, že by chcel byť tu, u rodičov ... Ale nemám od Ivany žiadne konkrétne správy, nie sme od pohrebu v kontakte,"prezradila českému Blesku ​​spevákova  sesternica Hana Zímová.

Gottova sesternica pani Hana.
Gottova sesternica pani Hana.
Zdroj: Blesk.cz

"Patrilo by sa, aby bol pri rodine, ale je otázkou, čo chcel tesne pred svojou smrťou. Neviem povedať. Fanúšikovia by to mali ďaleko. Uvidíme ... "dodala pani Hana, príbuzná a družka zosnulého Gottova vodiča Oldy Havránka († 78), ktorý je tiež pochovaný na tom istom mieste, ako spevákovi rodičia.

FOTKY Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY SO SPEVÁKOM NÁJDETE V GALÉRII: