Marika Gombitová bola v roku 1980 na vrchole slávy. Získavala ocenenia, koncertovala, ľudia ju milovali. V novembri jej však osud pripravil krutú ranu. Naposledy stála na nohách 30. novembra 1980. Trápila ju chrípka, no musela odspievať koncert v Brne, keďže sa nedal zrušiť. "Pýtala som sa, či nemôžeme zostať v Brne, nechcelo sa mi odísť,“ spomína Marika Gombitová na deň, ktorý navždy zmenil jej život. Hotel zamietli a z Brna odišli do snehovej búrky. A potom sa to stalo, jej auto havarovalo, Marika vyletela predným oknom a ostala na vozíku.

Ani po nehode Marika s hudbou neprestala. Na snímke s Vašom Patejdlom.
Zdroj: Archív NMH

„Naučila som sa tešiť z maličkostí, ktoré mi v zhone unikali. Môj pohľad na život sa zmenil a začala som si ho vážiť,“ prezradila v minulosti Marika pre portál zeny.iprima.cz. Málokto možno o nej vedel, že sa kedysi mala vydať a dokonca plánovala aj adopciu. Už pripútaná na vozík spoznala Taliana Alberta, do ktorého sa okamžite zamilovala, ako kedysi prezradila aj v autobiografii Úlomky spomienok.

Rodičia nastávajúceho ženícha si však neželali, aby si zobral telesne postihnutú ženu. Iróniou osudu je, že Alberto v roku 2004 po havárii na motorke tiež skončil na vozíčku. „Náš vzťah s Albertom bol dlhoročný. Plánovali sme svadbu a uvažovali sme o adopcii. Ale tak to život niekedy zariadi, že nemôže byť úplne naplnený,“ povzdychla si speváčka pre spomínaný portál.

Marika v spoločnosti básnika, textára a dramaturga Kamila Peteraja.
Zdroj: Archív NMH

Jej veľkou láskou bol aj o 10 rokov starší Rudi, nemecký podnikateľ vlastniaci sieť butikov s rifľovým oblečením. Plánovali svadbu a usadiť sa v Nemecku. Nakoniec sa rozhodla pre kariéru a nikam nevycestovala. Vážny vzťah ešte pred nehodou prežívala s bubeníkom skupiny Katapult Toljou Kohoutom. Aj s ním plánovala sobáš.

ZÁBERY MARIKY S JEJ OSUDOVÝMI MUŽMI V GALÉRII >>

„Boli sme skoro už rodina. Mariku si veľmi obľúbila moja mama aj brat. Presťahoval som sa za ňou do Bratislavy. Potom jej však niekto povedal, že som záletník a ďalšie nezmysly. Dodnes nemôžem pochopiť, prečo ma vtedy poslala preč,“ zveril sa v minulosti Tolja. „Do môjho života patrili traja muži, ktorých som úprimne milovala a ktorí mi navždy zostali v srdci. Rudi, Tolja a Alberto,“ prezradila speváčka, ktorá si nesťažuje a žije spokojný život. No a nie je žiadne tajomstvo, že Marika ešte ako študentka randila pár mesiacov s už nebohým Vašom Patejdlom.

Prečítajte si tiež: