Belohorcová sa už pobytu v rodnom kraji nevedela dočkať. Na Vianoce má vo zvyku, že za ňou vždy prídu do USA jej rodičia a, naopak, v lete vždy zavíta domov ona i s manželom Vlastom a deťmi Salmou a Neviom. Párik tak urobil aj teraz, keď spolu najprv pobudli v Česku. Manželia dokonca nechýbali ani na filmovom festivale v Karlových Varoch, neskôr zavítali na Slovensko, kam chodieva Zuzana čoraz častejšie.

Že by sa jej v ďalekej Amerike viac zacnelo za rodnou domovinou? „Mala som v pláne navštíviť Bratislavu, stretla som sa s kamarátom, potom večer som bola s babami na drinku v našom obľúbenom podniku a dnes (utorok, pozn. red.) mám ešte niekoľko stretnutí,“prezradila nám Belohorcová, ktorá sa tak po roku objavila v Bratislave. Keby si však niekto myslel, že v Amerike, kde má rodinné zázemie a kde sa už úplne zabývala, sa jej to zunovalo, je na omyle.

Vlasta Hájek
Vlasta Hájek
Zdroj: archív

Niekdajšia učiteľka sexu sem prišla za svojou rodinou, priateľmi a po odlete sa bude znova tešiť na americký život. „Rada sem chodím, prišla som na mesiac a pol. Vždy sa teším na rodinu, deti aspoň vidia, odkiaľ pochádzame. Vždy pochodíme naše česko-slovenské klasiky, ale na druhej strane, keď už letíme naspäť, tak si poviem, už som doma. Zostanem navždy Slovenkou, milujem rodnú Žilinu, ale už sme si v Amerike zvykli, sme tam šťastní, decká tam majú školu, kamarátov. Sme tam jednoducho spokojní. Je to už takmer 11 rokov,“ prezradila nám Zuzana, ktorú sa nám podarilo načapať v uliciach Starého Mesta.

Bola však sama. „Manžel už odletel naspäť, jemu tu stačia tri týždne (smiech),“ povedala. Síce táto dvojica je považovaná za harmonický česko-slovenský párik, aj u nich už prehrmela párkrát kríza. „Je úžasné, keď si máme stále čo povedať. Samozrejme, že aj my sa pohádame, škrípe to niekedy medzi nami, nikde to nie je dokonalé. Je dôležité, aby si partneri vážili jeden druhého a vedeli spolu komunikovať. Ale napr. keby sme žili v Česku, nie som si istá, či by sme boli spolu," prekvapuje blondínka. Čo tým presne myslela?

"V Prahe sme bývali v baráku, kde bolo deväť manželských párov. Už sme ten byt ale predali. No a z tých deviatich manželských párov sme ostali už iba my, všetci sa rozvádzajú. Ja neviem, tu sú tie vzťahy také zvláštne. Chlapi sú beťári. Akože aj v Amerike to tak je, tí latino muži - tak to je ešte horšie ako Česi i Slováci. Vždy som chcela mať Čecha alebo Slováka. Niekedy neposlúcha, ale tak čo už (smiech). Pevne verím, že to bude fungovať aj naďalej, rada by som s Vlastom (manžel, pozn. red.) zostarla,“ dodala Belohorcová.

FOTO PRICHYTENEJ ZUZANY V MESTE NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: