V našom šoubiznise je iba zopár známych mužov, ktorí sa nehanbia za to, že sú gayovia. Sú na to patrične hrdí a dokonca sa v spoločnosti objavujú aj so svojimi partnermi. Richardovi Stankemu napríklad k priznaniu, že je homosexuál, pomohol nebohý partner a scénograf Aleš Votava († 38), s ktorým dlhé roky tvoril pár. A odkedy vyšiel s pravou von, žije sa mu podľa jeho slov oveľa lepšie. Úspešný režisér Peter Bebjak šokoval verejnosť, keď na festivale v Karlových Varoch v auguste 2017 poďakoval svojmu priateľovi. Verejne sa tak priznal k svojej orientácii, za čo si vyslúžil uznanie a obdiv mnohých prítomných hostí.

Fero Joke počas návštevy markizáckeho Telerána.
Fero Joke počas návštevy markizáckeho Telerána.
Zdroj: tv markíza

Rovnako svoju orientáciu priznal aj celebritný kaderník Paviel Bendler (predtým Rochnyak, pozn. red.) a v auguste 2019 vyhlásil do sveta, že s mužom žije i spevák Jakub Petraník. Najnovšie sa do tejto skupiny zaradil aj markizák a známy komik Fero Joke, vlastným menom František Košarišťan. Ten na sociálnych sieťach paroduje známych ľudí a pre Markízu točil vtipné videá o upratovačke Maji.

"Vždy som sníval o tom, že budem zabávať ľudí. No dostal som sa k tomu trochu inak. Už na základnej škole som vedel, že som homosexuál a musel som sa s tým nejako vyrovnať. Mal som vtedy vážne problémy, pre ktoré som začal chodiť na terapiu. S terapeutom sme potom spoločne prišli na to, že humor môže byť súčasťou mojej terapie," prezradil v rozhovore pre Denník N markizák Fero Joke.

"O svojej homosexualite hovorím otvorene, snažím sa pomôcť všetkým gejom a lesbám, ale nie som žiadny veľký aktivista. Pride by som asi moderovať nešiel. Chápem, keď niekto svoju homosexualitu tají. Napríklad ľudia zo šoubiznisu, ktorí sa boja, že tak prídu o popularitu," dodal známy komik. 

VTIPNÉ ZÁBERY KOMIKA FERA NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: