Z Mateja mali od samého začiatku na Farme strach. Servítku pred ústa si nikdy nedával a neraz sa na adresu východniarov vyjadroval, že sú chudáci, „sedláci“ a alkoholici. Prekážalo mu úplne všetko a nikdy nevedel prehryznúť to, keď východniari nad západom vyhrali v nejakej súťaži. Neustále opakoval, že keď ho niekto naštve alebo vyrazí niekoho z jeho obľúbencov, rozpúta na statku peklo. No okrem toho si však dovoľoval aj na moderátorku Evelyn.

Absolútne ju nerešpektoval a pred všetkými jej dával svoju neúctu patrične najavo. V stredu 16. októbra došlo na farme k brutálnemu útoku. Agresívny Matej zaútočil na jedného zo súťažiach, ktorého stav bol natoľko vážny, že skončil v nemocnici. Na statok prišli Evelyn a hospodár Martin a Jurkoviča vylúčili z hry. Doteraz však nebolo jasné, koho napadol. Ľudia sa domnievali, že išlo buď o Rasťa, alebo Gaba.

Pravdou však je, že zaútočil na Rasťa Mojseja, s ktorým mal už dlhodobo veľké konflikty. Diváci si určite pamätajú moment, keď sa mu Matej pri stole vyhrážal bitkou. ,,Keby tu nebolo to pomyselné lano, tak by si videl,“šplechol mu raz medzi oči. Odvtedy sa medzi nimi situácia ako tak upokojila, no netrvalo to dlho. V spomínaný deň, keď došlo k napadnutiu, spravil Matej niečo, pre čo sa Rasťo totálne vytočil a rozhodol sa zbaliť a z Farmy odísť.

Konflikt medzi Matejom a Rasťom sa začal rozdeľovaním úloh.
Konflikt medzi Matejom a Rasťom sa začal rozdeľovaním úloh.
Zdroj: tv markíza