Patrik Herman začínal svoju profesionálnu kariéru ako redaktor v Trnavskom hlase, neskôr pracoval v Slovenskom rozhlase a Rádiu T. Pôsobil aj ako hovorca Mesta Trnava a od roku 1996 pracoval ako redaktor, moderátor a neskôr aj dramaturg v televízii Markíza. Ako redaktor Televíznych novín začínal, keď mal iba 21 rokov. Neskôr pracoval na relácii Lampáreň, v ktorej 13 rokov riešil podnety bežných občanov z celého Slovenska. Tri roky bol šéfredaktorom redakcie publicistiky. Herman už desať rokov pôsobí aj ako vysokoškolský pedagóg a dlhé roky sa venuje mnohým charitatívnym projektom.

Posledné roky moderoval reláciu Reflex a venoval sa aj Nadácii Markízy. Jeho koniec však nie je náhly. Ako sme sa dozvedeli zo zdroja televízie, to, že Herman bol na odchode, sa po chodbách televízie šuškalo už niekoľko mesiacov. Patrik Herman už onedlho posilní tím verejnoprávnej televízie. Tam bude pôsobiť ako moderátor, zapojí sa do prípravy nových formátov, vzdelávania nových redaktorov a moderátorov a bude pracovať aj na charitatívnych projektoch.

Na snímke Patrik Herman
Zdroj: Emil Vaško

„Patrik Herman bol tvárou Markízy už od jej vzniku, čo je viac než 26 rokov. Vďaka svojej profesionalite a príjemnému vystupovaniu si rýchlo získal sympatie divákov a na konte má tiež viacero prestížnych ocenení. Patrik sa rozhodol pre kariérnu zmenu, chcem sa mu preto úprimne poďakovať za jeho dlhoročný a výrazný prínos v našich spravodajských či publicistických reláciách ako Televízne noviny, Paľba, Lampáreň, či napokon Reflex. V jeho ďalšom profesionálnom i osobnom živote mu želám len to najlepšie," povedal generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele.

,,Patrikovi Hermanovi sa chcem poďakovať za všetko, čo pre našu televíziu urobil. A nebolo toho málo. Patrik sa rozhodol odísť a ja to rešpektujem," vyjadril sa k jeho odchodu šéf spravodajstva Henrich Krejča.

,,Stál som pri zrode Markízy a prežil som v nej úžasných 26 rokov, keď si to človek uvedomí - viac ako polovicu svojho života. Samozrejme, po toľkých rokoch je ťažké odísť a nebolo to ľahké rozhodnutie. Bude mi za ňou smutno, za všetkými kolegami, s ktorými mi bolo cťou spolupracovať. Markíza mi dala príležitosť a ja dúfam, že som ju nesklamal. Dobre si uvedomujem, že vďaka nej som tým, kým som. Veľa mi odovzdala a ja som sa jej to snažil o to viac vrátiť. Som jej vďačný za všetko, čo som vďaka nej zažil a čo som sa vďaka nej naučil. No nič netrvá večne a možno prišiel čas na zmenu," povedal samotný Herman.

RETRO FOTKY HERMANA V GALÉRII >>

A čo na novú posilu hovorí riaditeľ RTVS? „Veľmi sa teším, že na naše výzvy na spoluprácu s RTVS pozitívne reagujú aj odborníci z externého prostredia, ktorí chcú verejnoprávnu inštitúciu posúvať dopredu. Patrika Hermana vnímam nielen ja, ale aj verejnosť, ako výraznú osobnosť, ktorá dlhé roky patrí k špičke vo svojej profesii a zároveň má blízko aj k charitatívnym projektom. Som rád, že svoje dlhoročné skúsenosti v týchto oblastiach môže teraz zužitkovať v RTVS. Držím mu v tom palce,“ povedal generálny riaditeľ RTVS Ľuboš Machaj. Exmarkizák Herman sa teší novým výzvam.

“Som vďačný za ponuku RTVS, ktorá mi dáva príležitosť zúročiť doterajšie skúsenosti a posunúť sa ďalej. Teším sa nielen na novú moderátorskú úlohu, ale aj na ďalšie formy spolupráce a možnosť rozvíjať charitatívne projekty a pomáhať ľuďom. Verím, že svojou troškou budem mať šancu prispieť k dobrej veci. Teším sa na spoluprácu s novými kolegami a urobím všetko preto, aby som dôveru, ktorú do mňa vložila RTVS a ľudí, ktorí ju tvoria, nesklamal. Zároveň chcem poďakovať Televízii Markíza za všetko, čo som vďaka nej zažil a čo som sa vďaka nej naučil a tiež ďakujem všetkým kolegom, s ktorými mi bolo cťou spolupracovať,” povedal Patrik Herman.

Prečítajte si tiež: