„Klasické súťaže krásy dlhé roky hľadali a predstavovali „Kráľovné krásy“ a sú dlhodobo spájané s ideálnymi mierami. Dnes treba myslieť na subjektívny pohľad, pretože ideál krásy už neexistuje. Tá skutočná výnimočnosť a charizma vychádza z osobnosti, je to energia, potenciál, ktorý je mnohokrát ukrytý. My hľadáme diverzitu, čiže rozmanitosť a rôznorodosť. Filozofia a trendy nového ročníka Miss Slovensko sú teda o osobnostiach. V súťaži Miss Slovensko 2023 už nehľadáme klasickú kráľovnú krásy, ale hľadáme Miss, ktorá bude celou svojou bytosťou hodnotným vzorom pre ostatné slovenské dievčatá a ženy,“ uviedol riaditeľ súťaže Michael Kováčik.

Predstavenie 12 finalistiek Miss Slovensko moderovala Saša Hinková z televízie JOJ.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Ten nám po predstavení finalistiek vysvetlil, že dievčatá tento rok nemajú žiadne obmedzenia, čo sa týka mier, výšky či váhy.
"Medzi dievčatami máme aktivistku pre Rómov, aktivistku za LGBTI+ komunitu. Máme tam dievčatá, čo sa venujú rôznym podcastom udržateľnej módy, zdravému životnému štýlu. Viedli sme s nimi dlhé pohovory, s každou sme sa poctivo bavili. Všetky dievčatá sú krásne a sú vhodné pred kameru a fotoaparát," pokračoval Kováčik.

FOTKY 12 FINALISTIEK MISS SLOVENSKO 2023 V GALÉRII >>

Zaujímavosťou je, že dievča, ktoré podstúpi na finále Miss World a bude mať napr. nízku výšku, bude mať menšie šance uspieť. Čo na to riaditeľ súťaže? "Poviem to veľmi úprimné, my sme vždy boli ako Miss Slovensko napred, či už po vizuálnej stránke alebo programovej. Ja tie svetové súťaže nejako neriešim, ale určite, keď dievčatá uspejú, budem rád. Ale pre mňa je dôležité, aby my sme mali kvalitnú súťaž, program a aby dievčatá z našej súťaže, aby& niečo na Slovensku dokázali. Svetové súťaže nie sú pre mňa hlavným merítkom," hovorí.

Bývalá finalistka Veronika Vágner Husárová.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

"Viaceré dievčatá nie sú štíhle, máme rôzne typy postáv. Máme tam dievča, čo má cca 160 cm, jedna finalistka má, naopak, cez 180 cm. Nemáme hranicu výšky, ani miery, ani ich merať nebudeme. Jediné, čo sme po nich chceli, ich veľkosť, aby sme im vedeli objednať oblečenie - športové, atď. Máme tu dievčatá, ktoré sú v rámci modelingu v kategórii plus size. naše dievčatá teda majú rôzne veľkosti, rôzne tvary. To, čo sme chceli tú diverzitu, tak to sme splnili," dodal.

Mohlo by vás zaujímať: