Milan Lasica zomrel v júli 2021 tam, kde to najviac miloval - na javisku počas koncertu orchestra Bratislava Hot Serenaders, s ktorým oslavoval 20-ročnú spoluprácu. Správy o jeho náhlej smrti šokovali celé Slovensko i Česko. O slávnych manželoch Vášáryovej a Lasicovi bolo známe, že radi trávili čas na chalupe v Banskej Štiavnici. A práve do nej nedávno pustila štáb markizáckej Smotánky.

Diela Milana Lasicu ostanú navždy našim najväčším kultúrnym dedičstvom.
Zdroj: JOJ

Vdova ukázala aj interiér a aj obľúbené umelcovo kreslo, v ktorom rád sedával. Vášáryová si okrem toho zaspomínala aj na posledné chvíle s manželom. „Deň predtým, než odišiel, hral golf," prezradila. Humorista bol totiž známy obrovskou vášňou pre golf. Jeho odchod bol pre rodinu šok, keďže jeho mama sa dožila 93 rokov.

„Bolo to symbolické, perfektné a ešte k tomu aj spieval. Veď on najradšej spieval,” prezradila Vášáryová s tým, že jej takmer navždy odišiel už pred 6 rokmi, keď ho doma zachránila doslova v hodine dvanástej. Nasledovali operácie srdca a bajpasy a herečka odvtedy už nezažila ani jednu pokojnú noc. Chodila ho pravidelne kontrolovať, či dýcha…

FOTKY LASICOVEJ CHALUPY V GALÉRII >>

Prečítajte si aj: