Televíznej svokre tentoraz napísala Ľubica, ktorá sa viac nemohla pozerať na krutý osud detí jej kamarátky Vierky, ktorá pred 4 mesiacmi zomrela na rakovinu. Zanechala po sebe 21-ročnú Martinu, ktorá sa po matkinej smrti musela rýchlo pozbierať, aby sa vedela postarať aj o 15-ročného brata Lukáša.

„Je to mladé dievča, ktoré prišlo o maminu, má na starosti brata, má ešte svoju dcéru. Finančné prostriedky sú minimálne a neutiahnu ani bývanie, a tak oň prišla a dostali sa do prenájmu, za ktorý platia 350 eur mesačne. Od štátu nedostáva ani korunu a tým, že je nezamestnaná, malú nemôže dať do škôlky,“vychrlila na Gizku žena, ktorá ju v ich mene poprosila o pomoc.

Mladá Martina sa po maminej smrti stará o brata a vlastnú dcérku.
Mladá Martina sa po maminej smrti stará o brata a vlastnú dcérku.
Zdroj: tv markíza

A hoci majú polosiroty ešte otca, Vojtech, ktorý pracuje v Česku, sa o nich príliš nestará. V minulosti sa totiž rád pozeral na dno pohárika a s manželkou, s ktorou si vedeli vypiť, mali časté fyzické konflikty. No rodinu sužuje aj ďalšia žalostná situácia. „Vydýchla by som si vtedy, keby mamka bola pochovaná, ale to je ťažko, takto, teraz...“povedala smutne Martina a doviedla Gizku k obývačkovej skrini, na ktorej mali vedľa sôch svätých a anjelov v urne matkin popol.

„Taký malý cintorín si si tu zriadila. Je to veľmi smutná situácia,“ žialila Oňová, ktorá takmer stratila reč, keď sa dozvedela, že mesačný príjem mladého dievčaťa je doslova mizerný. Dostáva len 124 eur. S rodinou sa teda ocitla v beznádejnej situácii a jednou nohou na ulici. Ako im pomôže Gizka a nájde mama večný odpočinok na cintoríne? Uvidíte už dnes večer na Markíze.

FOTO OLTÁRIKA NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: