Martin dávnejšie priniesol na Farmu pštrosy s tým, aby súťažiacim spríjemňovali pobyt a aby sa o ne vzorne starali. No ako sa už diváci viackrát presvedčili, farmári sa oveľa radšej starajú iba o seba. Uhynuli im už dve prasiatka, no teraz si vyrobili skutočný problém.

,,Keď som išiel dávať pštrosom vodu, tak som normálne vošiel do ohrady, išiel som si po hrniec, opláchol som ho, keď som ho vylieval, tak bol pri mne pštros, ja som to vylial, postavil som sa, pštros uskočil a nemôže teraz chodiť,“ priznal Dominik, čo sa stalo. ,,Oddychuje, možno si vykĺbil koleno,“povedal následne farmárom.

Pohľad na zraneného a vysileného vtáka bol však veľmi žalostný. Nemohol sa postaviť, neustále iba sedel a naprázdno cvakal zobákom. Farmári to však nepovažovali za nič vážne a pštrosa nechali trápiť sa bez toho, aby na to niekoho upozornili. ,,Ty si pštrosovi zlomil nohu? Hm, no, stáva sa,“so smiechom zhodnotila Karin. Keď sa to dozvie hospodár, určite vyskočí z kože!

Vysilený vták iba ležal a nedokázal sa ani postaviť.
Vysilený vták iba ležal a nedokázal sa ani postaviť.
Zdroj: tv markíza

Čo na to Sloboda zvierat?

„Je to obrovská nezodpovednosť, rozhodne by mali dbať na to, aby sa zvieratám neubližovalo. Do Farmy vybrali ľudí s rôznym správaním, emóciami a vzťahom k zvieratám. Je to šou, ide o sledovanosť a peniaze. Mal by tam však byť aj veterinár, ktorý by dbal na to, aby boli zvieratá v poriadku. Verím, že to bude dostatočný odstrašujúci prípad do budúcnosti,“povedal Jozef Chmel, hlavný inšpektor Linky proti krutosti.

ZÁBERY DOKALIČENÉHO PŠTROSA NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: