Marián Bango prišiel do Talentu v roku 2011 a celú porotu odrovnal skladbou Mamma son tanto felice. ,,Marián, v tomto našom cirkusantskom živote povedal jeden starý cirkusant, že práve sme sa narodili pre tento okamih. A toto je jeden z tých okamihov,“povedal mu porotca Jaro Slávik. A hoci šou nevyhral, v ďalšej kariére mu to výrazne pomohlo.

 

Maroš si postupne vyslúžil prezývku slovenský Bocelli a zaspieval si aj s opernými velikánmi Petrom Dvorským, Martinom Babjakom a Ľubicou Vargicovou. V roku 2011 ho pozvali aj na Ples v opere, kde spieval pieseň Hallelujah. Na Medzinárodnom festivale hendikepovaných umelcov v talianskej Modene vystúpil v sprievode Paola Andreoliho, ktorý bol kedysi osobným klaviristom Luciana Pavarottiho.

2014: Manželka Alexandra je pre Mariána veľkou oporou.
2014: Manželka Alexandra je pre Mariána veľkou oporou.
Zdroj: archív

V roku 2011 však Marián s nevidiacou manželkou prežili obrovskú bolesť, keď im na infekciu dýchacích ciest zomrela jediná dcéra Mariana († 17). A práve spev mu pomohol prekonať to. Pán Bango odvtedy vystupoval na rôznych podujatiach, pochodil svetové metropoly a spieval aj v New Yorku, vo Washingtone či v Toronte na Veľvyslanectve SR.

Speváka sme však v nedeľu stretli na ulici v Bratislave. Maroš sedel pri obchode v tielku, okolo krku mal detské vedierko s kreslenými psíkmi a spieval pre okoloidúcich turistov. Človek, ktorému kedysi tlieskalo celé Slovensko, si dnes teda privyrába aj takouto cestou.

V roku 2011 sedeli v Talente v porote Martin Dejdar, Lucie Bílá a Jaro Slávik.
V roku 2011 sedeli v Talente v porote Martin Dejdar, Lucie Bílá a Jaro Slávik.
Zdroj: TV JOJ

,,Treba rozlišovať hranie na ulici, to neznamená, že je nekvalitné. Keď máte dobrý deň, honorár môže byť aj 150 - 200 eur. Bango sa však vtedy nedostal ani do semifinále, nie je to náš produkt. Maroš nepatril k tým, za ktorými si stojíme a bojujeme za nich. Nepovažujeme ho za nášho. On keď prišiel do Talentu, už mal nejaké meno. Od súťaže som s ním vôbec nebol v kontakte. Ja sa zaujímam o ľudí z Talentu, ktorí sa u nás objavia premiérovo“ reagoval Slávik.

Samotný Bango sa však na situáciu tragicky vôbec nepozerá. ,,Je to o tom, že ma to baví. I keď je to na ulici, hovorím si, keď sa môžem prezentovať spôsobom hoc aj na tej ulici, prečo nie. Keď ľudia prídu za vami a povedia vám, že spievate dobre, tak to je krásna vec, mňa to veľmi teší. Venujem sa tomu už dlho. 15. októbra v roku 1992 som išiel prvýkrát do Viedne, úplne sám, so slepeckou palicou. Spieval som takto na ulici už v Kanade, Španielsku, Rusku, v Grécku, v Taliansku, Česku, samozrejme v Rakúsku, vo Švédsku, a tak som si povedal, že to skúsim aj u nás a musím povedať, že som milo prekvapený, že to tí ľudia zatiaľ berú,“ dodal talentovaný Maroš, ktorý sa však nepostaví iba tak hocikde a začne spievať. Od magistrátu na to totiž treba povolenie. Na to čakal mesiac a dostal ho do konca tohto roka. Okrem toho však stále vystupuje na akciách či eventoch a už dopredu má zabookované koncerty na najbližšiu dobu.

ZÁBERY MARIÁNA NA ULICI NÁJDETE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: