Zuzane Dančiakovej zomrel otec dva dni po jej narodeninách 4. augusta 2018. Aj preto sa rozhodla v tomto dátume vypadnúť na pár dní z Bratislavy, aby na to nemusela myslieť. Jej mama s ňou však nebola. „Maminka je na liečení, tak som sa rozhodla, že pôjdem na štyri dni preč,“ prezradila nám v nedávnom rozhovore herečka, ktorá sa o svojho otca starala dlhých 13 rokov.

Pre jeho podlomené zdravie sa dokonca vzdala kariéry a neskôr písala scenáre z domu, aby mu tak mohla pomáhať každý deň. Spolu vtipkovali, rozprávali sa či počúvali rádio. Humor ho neopúšťal ani po strate zraku. 

Apríl 2016: Zuzana pomáhala svojmu otcovi, aj keď chodil na vyšetrenia.
Apríl 2016: Zuzana pomáhala svojmu otcovi, aj keď chodil na vyšetrenia.
Zdroj: archív

„Ocitla som sa na ceste - buď otec, alebo idem robiť kariéru. Mama bola predsa len už unavená, potreboval, aby ho niekto motivoval, aby niekto s ním cvičil. A aby bol niekto na neho aj zlý, keď neposlúchal. Nenazvala by som to obetou, sú to ako tri groše z rozprávky, ktorú mi čítaval otec. Jeden groš požičiam vám, druhý vraciam a tretí strávim,“ hovorí Zuzana.

 

Keď sme sa však zaujímali, prečo netrávila 1. výročie úmrtia otca aj s mamou, priznala, že má zdravotné problémy. „Maminka je na liečení, vozievam ju na vyšetrenia. Už sa má lepšie. Prepuklo to v januári. S priateľom sme sa chceli tento rok brať, ale posunuli sme to. Stalo sa nám v živote niečo, čo je pre nás prioritnejšie. Ale ona sa z toho dostane. Boli to však náročné štyri mesiace,“ povzdychla si Zuzana, ktorá sa najskôr zo všetkých síl starala o milovaného ocka a teraz všetok svoj čas a opateru venuje mame.

Rada s ňou trávi i prechádzky po meste, čo sa podarilo zachytiť aj nášmu čitateľovi. Ten ich pristihol v uliciach centra Bratislavy. Aj keď pani Dančiaková pomalým krokom tlačila pred sebou vozíček, vychutnávala si slnečné počasie a krásy mesta, ktoré miluje.

Zuzana sa o chorého milovaného otca starala každý deň.
Zuzana sa o chorého milovaného otca starala každý deň.
Zdroj: Archív Z.D.

FOTO DANČIAKOVEJ MANŽELKY S DCÉROU NÁJDETE V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: