Pesničku „Slnko Púpava“ naspieval spolu so speváčkou LeRou. Radosť z návratu mu však prekazil incident, po ktorom skončil v nemocnici. V centre Bratislavy na Obchodnej ulici totiž rapera surovo napadli. Podľa informácií Topky.sk na neho surovo zaútočili dvaja mladí muži, ktorí ho päsťami bili plnou silou priamo do tváre. Proti dvom urasteným chlapom nemal žiadnu šancu.

Mec Vrabec
Zdroj: youtube

"Stalo sa to v noci z 12. júla na 13. júla na Obchodnej ulici v Bratislave, niekedy nad ránom okolo piatej, neviem presne, lebo tie údery boli také, že som nevnímal. Išiel som práve do práce, do Incheby, kde som pracoval na projekte Česko Slovensko má talent. Zranený som tam prišiel a odtiaľ ma zobrali autom do nemocnice Ružinov. Mal som rozbitú sánku, myslel som si, že to bolo iba napuchnuté, ale bola polámaná na trikrát, ako ukázal röntgen. Bol to akurát posledný deň práce na ČSMT, už sa rozkladalo pódium," prezradil nám Mec Vrabec, ktorý dokáže hovoriť zatiaľ len s veľkými ťažkosťami. 

Polícia už pátra po páchateľoch, ktorých vďaka kamerovému systému pravdepodobne čoskoro dolapia. „Najprv som to nechcel ani medializovať, ale na tej Obchodnej ulici sa toho deje už veľa v poslednej dobe. Raz som tam zažil aj to, že policajti má neprávom zbili na ulici. Oni sú ako protiteroristická jednotka, taký pocit som z nich mal. No a tentokrát, keď mi bolo treba pomôcť, nikto z policajtov sa tam neobjavil, pritom sú tam kamery a policajná stanica cca 200 metrov odtiaľ, kde sa mi to stalo. Útok trval asi 15 minút. To si nikto za ten čas nevšimol z tých kamier? Páchatelia vedeli, kto som. Kričali na mňa, že sú od nejakých MMA zápasníkov. Asi by sme sa mali aj zamyslieť, či je správne v rapovej kultúre prezentovať bitkárske štýly. Lebo týpci si vyslovene išli udrieť do rapera," šokuje ďalej.

"Ak náhodou tí páchatelia nebudú na záznamoch, tak ich nijako nenájdeme. Páchatelia boli dvaja, takí mladší, jeden čiernovlasý, druhý blondiak. Už som tam raz bol v sobotu ráno o 10-tej, no vyšetrovateľka tam nebola. Zrejme teraz cez týždeň tam pôjdem. Majú mi opäť volať. Mrzí ma, že sa to stalo v čase, keď som dokončil nový klip "Slnko púpava". Mal som ho odprezentovať v Teleráne, no namiesto toho som sa ocitol na operačnom stole a s rozbitou sánkou. Chcel som aj koncertovať, no teraz nemôžem nič. Vyzerá to ešte na 5 týždňov liečby. Jednoducho v nevhodnom čase sa mi to stalo. Klip má premiéru v pondelok, je to také veselé, letné, vrabcovské ako vždy," pokračoval hudobník. 

Mec Vrabec
Zdroj: youtube

"Zranenie mám čisto len na tvári, oni išli čisto len po tvári, ani jeden kopanec, len tvár mi udierali. Aj som sa bránil. Som zvedavý na tie kamerové záznamy, viac si nejako nepamätám. Napichali mi injekcie, zdrôtovali mi sánku, navŕtali šróby, bola to strašná bolesť. Bola to 2 aj pol-hodinová operácia, potom veľká pooperačná bolesť, stále ma to bolí, no aspoň viem trochu rozprávať. Jem cez trubičku. Povedali, že to je akoby zázrak, že som mal šťastie v nešťastí," dodal. 

ZÁBERY DOBITÉHO VRABCA NÁJDETE V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: