Fanúšikovia Petra Nagya si po dlhých rokoch opäť prídu na svoje. Spevák konečne vydáva nový album. „Album je o civilizácii, o jej nenápadnej toxicite pre náš citový život. Ešte donedávna sme sa cítili spokojne a slobodne. Tieto časy nám niečo naznačujú. Prežijú tí, čo chápu, vedia sa s úsmevom vznášať nad fanatizmom materialistov. Prežijú tí, čo dokážu žiť pekný život, sústredený na zážitky a pocity. Je to album rockový aj romantický, ale hlavne úsmevne šepkajúci proti dvom slovám, ktoré niektorí nie sú ochotní počuť: ‚konzum teror‘. Ale nebojte sa, moje piesne sa snažia usmievať sa,“ prezradil Nagy.

Peter Nagy
Zdroj: instagram Peter Nagy

Do života ho uviedol v stredu a za krstných rodičov si vybral Petra Biča a Viki Vargovú z Peter Bič Project. Nechýbali ani dvaja členovia Peťovej skupiny Indigo – basgitarista Ľuboš Ďurech a zakladajúci člen Indiga, bubeník Miro Okál. Nagy sa okrem iného predstavil v skvelej forme a na to, že už prekročil prah 60-ky, akoby ani nestarol.

FOTO, AKO DNES VYZERÁ NAGY A AKO SA OHÁKOL NA KRST, NÁJDETE V GALÉRII >>

„Celý album som textoval opatrne, aby ako celok nemal akýsi ‚mindrák‘. Ľudia si to buď vezmú, alebo nie. Nakoniec ‚Petrolej‘ je stelesnením pokojného plameňa, ale takisto aj jednoduchého svetla, ktoré asi potrebujeme, aby sa nám ‚rozjasnilo‘,“ dodal.

Mohlo by vás zaujímať: