Monika Potokárová patrila medzi obrovské divadelné talenty. V SND hrala až v 12 predstaveniach a umenie pre ňu znamenalo všetko. Vo svojom vnútri však zrejme zvádzala nepredstaviteľný boj. A to až taký, že uplynulý pondelok ju jej manžel Robo Roth našiel v byte bez známok života. Monika si mala vziať život.  Pár dní po tejto hroznej správe sa v piatok večer v budove Slovenského národného divadla už niekoľkýkrát konalo slávnostné vyhlásenie laureátov Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. Počas podujatia však došlo k viacerým veľmi smutným momentom. ,,Milí diváci, asi je vám zrejmé, že porota rozhoduje o ocenených vo veľkom časovom predstihu. A asi ste aj zachytili smutnú zmenu okolností spred niekoľkých dní. Cenu Mladý tvorca získava Monika Potokárová a cenu prevezme jej manžel Robert Roth,“ povzdychla si Adela.

Robert Roth
Robert Roth
Zdroj: Reprofoto Facebook / Tatra Banka


Na javisku sa po krátkej chvíli za veľkého potlesku objavil zdrvený vdovec. Adela k nemu pristúpila, pobozkala ho na líce a potriasla mu rukou. Bolo na nej vidieť, že aj ona celú situáciu zvláda dosť ťažko a potláča slzy. Roth sa následne postavil k mikrofónu a s veľkými ťažkosťami pred všetkými prehovoril o milovanej manželke. „Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko,“ povedal trasúcim sa hlasom Roth, ktorý iba s ťažkosťami zadržiaval plač. Bolo vidno, ako sa mu trasie brada a príhovor takmer nedokončil. ,,Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha,“dodal zlomene. Všetci prítomní sa postavili a v sále zavládlo hrobové ticho. „Ďakujem vám,“ šepol Roth a odišiel. 

Večer mal však okrem smutných aj tie príjemné chvíle. Postarala sa o nich aj moderátorka večera Adela Vinczeová. Keď sa totiž objavila na pódiu, všetkým v sále padli sánky. Vinczeová vyšla na javisko v odvážnych šatách, v ktorých odhalila ploché bruško a dávku odvahy. Model si však neobliekla len tak. ,,Pri téme dizajn môžeme ostať. Ako teda možno aj viete, každý rok sa stávam takou dobrovoľnou múzou, aj keď neviem, či som múzou, som takým reprezentantom aj odevného dizajnu a pre tento rok vybrala cena nadácie mladého dizajnéra, ktorý ma obliekol do týchto nádherných šiat, Pavol Dendis. A ja si ho dovolím citovať: ,,Základným momentom procesu tvorby šiat pre Adelu, bolo pre mňa vytvorenie modelu, ktorý bude spájať prvky mužského odevu so ženským, inšpirácia presýpacími hodinami, emancipovanosť a rafinovanosť čiernej farby, vizuálne ťažisko šiat som umiestnil do pása použitím reťaze, ktorá pôsobí ako šperk a zároveň tvorí siluetu presýpacích hodín,"čo mňa stálo týždeň stravovacích návykov, ktoré som musela trošku obmeniť, aby som dojem presýpacích hodín nepokazila," dodala so smiechom Adela. Okrem toho mala na hlave skutočne divoký účes, ktorý len podčiarkoval celý dojem.

FOTKY ADELY V ODVÁŽNYCH ŠATÁCH SI POZRITE V GALÉRII