Svätý Otec František si na návštevu Slovenska vyhradil dátum od 12. do 15. septembra. Počas týchto dní zavítal do Bratislavy, Prešova, Košíc a Šaštína. Diváci, ktorí sa nemohli s pápežom stretnúť osobne, zdieľali jeho návštevu s RTVS. Jeho pobyt na Slovensku sprostredkovala RTVS divákom a poslucháčom v exkluzívnych mimoriadnych štúdiách, spravodajstve, priamych prenosoch z verejných podujatí a ďalších televíznych a rozhlasových programoch.

Pápež František počas návštevy Slovenska.
Zdroj: Martin Baumann

Mesiac po jeho odchode katolícka cirkev na Slovensku ocenila tých, ktorí sa podieľali na organizácii a príprave tejto vzácnej septembrovej návštevy. Sú medzi nimi zástupcovia štátu, inštitúcií aj cirkví a dokonca aj Rozhlas a televízia Slovenska. Laureátov ocenili pápežskou medailou k návšteve Svätého Otca na Slovensku a bronzovou a striebornou medailou roku pontifikátu pápeža Františka. Ocenenie si prevzali z rúk mons. Giacoma Ottonella, ktorý je na Slovensku najvyšším predstaviteľom Vatikánu. Z tohto ocenenia mal generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník ohromnú radosť.

Generálny riaditeľ Jaroslav Rezník sa z ocenenia veľmi teší.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

„Toto vysoké ocenenie, ktoré nám udelila Svätá stolica zastúpená Apoštolskou nunciatúrou a Konferenciou biskupov Slovenska, som prevzal v mene všetkých mojich kolegov, ktorí sa podieľali na televíznych či rozhlasových prenosoch. RTVS mala na vysielanie počas návštevy Svätého Otca mimoriadne pozitívne ohlasy. Rozhlas a televízia Slovenska ako národná kultúrna inštitúcia sa z tohto ocenenia veľmi teší, lebo stále si uvedomujeme, že sme súčasťou celoeurópskej kresťanskej kultúry,“ poďakoval Rezník.

MEDAILU SI POZRITE V GALÉRII

Mohlo by vás zaujímať: