Šimkovičová patrila k moderátorskej špičke. V roku 2015, po materskej dovolenke, sa mala vrátiť do Televíznych novin. Plán jej vtedajšieho návratu sa však po kauze s protiutečeneckými videami, ktoré zdieľala na sociálnej sieti, úplne zmaril a do Markízy viac nenastúpila. Pomocnú ruku jej vtedy podal Boris Kollár. Jeho ponuku prijala a v parlamente obhajovala záujmy jeho strany. Po krátkom čase však od neho odišla. Šťastie skúšala v roku 2020 na kandidátke strany HLAS ĽUDU. Do parlamentu sa však už nedostala.

Exmoderátorka Martina Šimkovičová a Peter Marček.
Zdroj: TONY ŠTEFUNKO

Pôsobenie v politike tak definitívne zavesila na klinec. Martina momentálne žije v Rakúsku. Po predaji vily v Prellenkirchene sa s dcérou presťahovala do menšieho domu v Kittsee. Minulý rok v septembri nám prezradila, čomu sa teraz venuje. „Momentálne pripravujem jeden projekt, ktorý sa však jemne odložil pre koronu. A čo robím? Robím hlavne psychoterapie a maľujem. Mám svojich klientov. Mám miesto a tam za mnou chodia. Ľudia majú v súčasnosti existenčné či psychické problémy. Nie sú to však skupinové, ale individuálne sedenia pre ľudí, ktorí sú zúfalí a nešťastní,“ priznala nám Šimkovičová.

Blondínka rada maľuje.
Zdroj: instagram

No vyzerá to tak, že psychoterapiu nateraz odložila na druhú koľaj, pretože sa opäť rozhodla vrátiť pred kamery do spravodajstva. V žiadnej komerčnej televízii ju však neuvidíte. Blondínka už minulý rok začala pracovať v internetovej televízii Slovan a od decembra spolu s jej majiteľom Petrom Kotlárom moderujú vlastnú reláciu. Už na prvý pohľad je však jasné, že nejde o typické správy, na aké sú ľudia zvyknutí. „Televízia Slovan je spravodajsko-vzdelávací servis v skromnom šate, so vznešeným obsahom,” hovorí v upútavke na webovej stránke majiteľ. „Prvoradou úlohou je ponúknuť priestor slobodnému občanovi, dať mu možnosť vyjadriť sa prostredníctvom živého vysielania. Veríme, že prinesieme nóvum v tom, že poskytneme okrem spravodajského súhrnu aj priestor na vzdelanie a kritické myslenie,” prihovárala sa ďalej Šimkovičová internetovým divákom.

Martina Šimkovičová s dcérou Sofiou.
Zdroj: NORBERT SKALIČAN

 Vysielanie trvá približne hodinu a začína sa takmer každý pracovný deň o 11. hodine. Počas neho sedia v čiernych kreslách v tzv. obývačke alebo v ich kancelárii, či na zelenom gauči. Každé vysielanie sa začína niekoľkosekundovým tichom, počas ktorého si obaja pripájajú mikrofóny. Rozoberajú rôzne spravodajské témy, momentálne najmä politické dianie či očkovanie. V utorok bol ich hosťom politik Marián Kotleba. V miestosti ani jeden z nich rúška nemal. Živý prenos sledovalo od 25 do 140 ľudí. Bývala markizáčka tak opäť našla spôsob, ako sa vrátiť k moderovaniu.

FOTO DOMU MARTINY ŠIMKOVIČOVEJ V RAKÚSKU NÁJDETE V GALÉRII:

Prečítajte si tiež: