Keď sa Ľubomír Laurinec objavil v jednej z častí Siedmeho neba, žil v tom čase na ulici. Vďaka snahe dvoch dievčat, Vila Rozborila a profesora Krčméryho z Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety dostal kedysi uznávaný lekár Laurinec druhú šancu. Umožnili mu vycestovať na dve pracovné misie, z toho jedna z nich bola v africkej Rwande.

A práve tam sa túžil od minulého roka opätovne vrátiť, tentoraz však už na vlastnú päsť. V čase, keď nám koncom minulého roka poskytol rozhovor, však už býval v azylovom dome v Malackách, kde usilovne pracoval a podľa vlastných slov šetril na jednosmernú letenku do Afriky. Jeho sen sa mu však doposiaľ nesplnil a ktovie, či sa tak niekedy stane.

Ľubomíra Laurinca sa nám totiž začiatkom tohto týždňa podarilo pristihnúť v centre Bratislavy, ako sa sám túla po uliciach. Pôsobil dosť neupravene, mal strnisko ako kedysi a na hlave kapucňu. Jeho oblečenie bolo čisté, rovnako tak aj jeho topánky. Že by sa chystal na odlet zo Slovenska, to však rozhodne nevyzeralo.

Takto vyzeral v relácii V Siedmom nebi.
Takto vyzeral v relácii V Siedmom nebi.
Zdroj: tv joj

FOTO NÁJDETE V GALÉRII