Karin, ako správna influencerka, celý priebeh svojho tehotenstva mapovala na sociálnej sieti. Keď prišiel deň D, nemohlo byť tomu inak. V skorých ranných hodinách jej odtiekla plodová voda, o čom fanúšikov okamžite informovala v tzv. storkách na Instagrame. „Je 4.20 hod. Odtiekla mi voda. 5.01 - Tak sme si šli na príjem s mamčou,“ oznámila fotkou z výťahu. Neskôr pridala ďalšie krátke video. „Čakanie bolo asi najhoršie, tie bolesti, uff," odfotila si bruško tesne pred pôrodom. Keď prišla na svet jej milovaná dcérka, v „online“ pokračovala. „Musím poďakovať nemocnici na Antolskej. Skvelá sestra a doktor, čo ma odrodili. Sú veľmi milí a úžasní, cítila som sa tam skvelo. Akurát som už z boxu na izbe. Idem si oddýchnuť a načerpať nové sily. Šla som spontánnym pôrodom, žiadny nástrih," napísala k selfie tesne po pôrode.

Bývalá farmárka Karin informovala fanúšikov o všetkom, čo sa pred a po pôrode dialo.
Zdroj: Instagram karinnettmom

Nelenil však ani jej manžel Marek, ktorý tiež pridal niekoľko „storiek“ pred a následne po pôrode. Karin má v náručí ich dcérku a hrdý tatko ukazuje palec hore. Najväčším prekvapením pre všetkých však bolo to, že len pár hodín po pôrode stihli rodičia svojej dcérke založiť účet na Instagrame s názvom melissahegedus, ktorú v priebehu okamihu sledovalo už 16 500 ľudí a do rána sa počet vyšplhal na viac ako 20-tisíc. „Dnes je môj šťastný deň. Volám sa Melissa a asi ma nevidno dobre, ležím priamo v náručí mojej milovanej maminky,“ napísal zrejme šťastný otecko k fotke, ktorá sa objavila na profile malého bábätka.

Bývalá farmárka Karin a jej snúbenec sa tešia z dcérky Melissy.
Zdroj: Instagram karinnettmom

A aj keď nad týmto krokom mnoho mamičiek iba nechápavo krútilo hlavami, Karin nie je jediná, ktorej malé dieťa má sociálnu sieť. Pár týždňov po tom, ako twiinska Veronika Nízlová priviedla na svet dcérku Neu, na Instagrame svietili profily jej bábätka. Jeden, s názvom nea_nizlova_fan, ktorý zriadila twiinskina fanúšička a druhý, oficiálny, s názvom nea__nizlova, ktorý vyzerá, že ho zrejme vytvorila mama Veronika. Opak je však pravdou.

"Všetky profily vytvorili fanúšičky, my sme našim babám Instagramy nevytvárali," reagovala nám Veronika Nízlová. Na oboch profiloch je však už hromada fotiek jej malej dcérky, čo môže byť aj veľmi nebezpečné. Rovnako vznikol aj profil Nízlovej dcéry Lindy, ktorá má len dva roky. V informáciách na profile lobotkova_linda dokonca bolo napísané, ako sa jej majú firmy ozývať ohľadne spolupráce. Ani tento profil však nevytvorila samotná mama Daniela. "Profily sú vytvorené deťmi, fanúšikmi, robia si screeny z toho, čo zverejníme na svojom profile. Linde som profil nevytvárala. Už som kontaktovala ten profil, ospravedlnili sa mi," povedala nám Daniela Nízlová. Profil bol medzičasom upravený a doplnený o informáciu, že bol vytvorený fanúšikmi. 

Twiinsky tiež zriadili svojim dcérkam účty na Instagrame.
Zdroj: instagram twiins

„Treba rozlišovať, či deti zdieľame v súkromnom, či vo verejnom profile. Rodičia, ktorí toto neriešia a vešajú všetko všade, riskujú, že to môže hocikto použiť kdekoľvek. Fotka ich dieťaťa tak môže putovať internetom po celom svete a byť zneužitá. A ak sú tie deti nahé, polonahé, môžu byť zneužité na úplne iné účely,“ vyjadril sa dávnejšie k téme deti na Instagrame Peter Šebo, odborník na sociálne siete.

AKO VYZERAJÚ PROFILY ICH DETÍ, SI POZRITE V GALÉRII

Prečítajte si tiež: