Karel Gott bol legendou šoubiznisu známou nielen v Čechách i na Slovensku, ale aj v zahraničí. Dostalo sa mu skutočne honosnej rozlúčky v najslávnejšom pražskom svätostánku, odkiaľ boli  jeho pozostatky prevezené do krematória v Motole. Tam sa vdova Ivana spolu s Karlovými dcérami Nelly Sofiou (11), Dominikou (46) a Luciou (31)na dvore krematória poklonili nad rakvou zosnulého speváka. Spolu s nimi aj ostatní členovia rodiny, vlastne skoro všetci. Chýbala totiž dcérka Charlotte Ella (13), s ktorou Slávik naspieval krátko pred smrťou dojímavý duet "Srdce nehasnou". Lenže miesto, ktoré bolo trúchliacej rodine na posledné zbohom poskytnuté, bolo dosť nevhodné.

Pohľad na zničenú a užialenú vdovu Ivanu Gottovú a jej malé dcérky.
Pohľad na zničenú a užialenú vdovu Ivanu Gottovú a jej malé dcérky.
Zdroj: Blesk/live stream FB

Pohrebné auto totiž zastavilo na dvore nevyhovujúcemu na takéto úkony. Okolo bol neporiadok a špaky od cigariet – a fanúšikovia Karla Gotta na to veľmi ostro zareagovali. „Verejná i neverejná rozlúčka bola pripravená s veľkou profesionalitou, bolo veľmi dobre zorganizované. Najčiernejšiu bodku za dvojdňovým pohrebom bohužiaľ urobilo motolské krematórium. Oni veľmi dobre vedeli, že to najposlednejšie rozlúčenie s rodinou prebehne u nich na dvore. To nemohli schovať tú rozmotanú hadicu na pravej strane vchodu do krematória? To nemohli upratať, alebo aspoň zavrieť tú popeľnicu, z ktorej tiekla hniloba, a v ktorej sú vence a krabice z predchádzajúcich pohrebov? Alebo teda aspoň natiahnúť plachtu? Tu si dovolili nechať rozlúčiť maestrovu rodinu? Tak to je naozaj na zaplakanie. Ta úplne posledná pieta zrejme nebola dodržaná,“hneval sa istý pán, ktorý napísal do redakcie českého Blesku rozhořčený e-mail.

„Všetko bolo krásne, dôstojné, len jediná vec ma naozaj zarazila. Z akého dôvodu sa preberajú pozostatky mŕtvych na otrasnom dvore hneď vedľa kontejnerov na smeti? Tu nejde len o to, že išlo o pána Gotta, ale je to nedôstojné, a povedala by som, že i zahanbujúce vzhľadom k pamiatke zosnulého, ale i voči jeho rodine. Nádherná rakva, kvety a hneď vedľa ošumelý kontajner, z ktorého trčia vence. Naozaj antireklama tohto zariadenia. Určite si tento fakt mal všimnúť organizátor poslednej rozlúčky s maestrom," napísala ďalšia pani.

FOTKY Z ÚPLNE POSLEDNÉHO ZBOHOM Z KREMATÓRIA NÁJDETE V GALÉRII >>

Prečítajte si tiež: