Všetky problémy so súkromnou plážou odštartovali ešte pred rokom. „Úmysel bol, aby na Zlatých pieskoch vznikol bioprojekt orientovaný na rodiny či mamičky s deťmi,“ povedala Daniela týždenníku Šarm. Daniela sa však s veľkým porozumením nestretla a jej pláž začala iným prekážať. Dokonca aj metskej časti, ktorá stavbu vyhlásila za čiernu.
"Ocitli sme sa v spore s mestskou časťou. Tá tvrdí, že sme stavba, a tak dokončenie projektu pozastavila. No tým, že bioprojekt je postavený na betónových pätkách, ktoré nie sú pevne zabetónované k zemskému povrchu, tvrdíme, že nie sme stavba, ale mobilné zariadenie,“bojovala Kralevich. Počas leta sme jej pláž navštívili. Otvorená bola vtedy iba záhradná teraska obklopená kvetmi, s luxusným sedením a výhľadom na jazero. Z priestrannej terasy sa po rebríku dalo dostať priamo na pláž, kde dala naviezť množstvo bieleho piesku. Okrem toho sa tam nachádza aj menšie mólo.

Daniela Kralevich
Daniela Kralevich
Zdroj: Instagram D.K.

„Dopočula som sa, že v tejto časti sa má chystať výstavbový projekt, a keďže ja som jediný súkromný pozemok, ktorý rozdeľuje záujmovú časť na polovicu, pravdepodobne nie som vyhovujúca pre developera, ktorý za tým stojí. Faktom však je, že stojím na svojom vlastnom pozemku a neporušila som žiadny zákon,“ nemienila ustúpiť ešte začiatkom augusta návrhárka. Následne však začala riešiť omnoho závažnejší problém. Jej auto 21. septembra zrazilo na priechode pre chodcov mladú študentku Linh († 18). Návrhárka sa stiahla z verejného života a odstrihla sa aj od sociálnych sietí.

A aby toho nebolo málo, pred pár dňami starosta mestskej časti Ružinov Martin Chren informoval, že podpísal rozhodnutie o odstránení čiernej stavby na Zlatých pieskoch. O stavbe, ktorá patrí práve Kralevich. „Koncom minulého roka vyzval stavebný úrad stavebníka na predloženie žiadosti o dodatočné stavebné povolenie a o zastavenie stavebných prác. Stavebník v požadovanej lehote ani nepredložil žiadne doklady, ktorými by preukázal súlad nepovolenej stavby s verejnými záujmami (súhlasy dotknutých inštitúcií), ani nepožiadal o predĺženie lehoty. Stavebný úrad preto nariadil odstrániť stavbu do 90 dní od právoplatnosti rozhodnutia,“reagovala riaditeľka komunikačného oddelenia Tatiana Tóthová.

FOTKY SÚKROMNE PLÁŽE NÁJDETE V GALÉRII:

Mohlo by vás zaujímať: