Pomáhať treba vždy a stále, pretože boj s rakovinou je beh na dlhé trate – na to myslia aj Vinczeovci. V rámci Dňa s Nadáciou Markíza vycestovali v stredu na Kliniku pediatrickej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici, kde sa stretli s pacientkou Saškou.

Adela Vinczeová neváha pri pomoci druhým.
Adela Vinczeová neváha pri pomoci druhým.
Zdroj: TV MARKÍZA

Statočná bojovníčka bola z ich návštevy nadšená a radosť z pomoci neskrývala ani moderátorská dvojica. Na oddelení strávili niekoľko hodín, zahrali si spoločne karty a svojou prítomnosťou potešili aj iných malých pacientov.
Po stretnutí, ktoré bolo plné emócií, manželia posielajú jasný odkaz. „Všetky tie naše problémy, ktoré my si myslíme, že sú obrovské, lebo im prikladáme veľkú váhu, tak sú nič s tým, čo zažívajú pacienti na takýchto oddeleniach,“ reagoval Vincze na webe markiza.sk.

Adela a Viktorom pomáhajú chorým deťom.
Adela a Viktorom pomáhajú chorým deťom.
Zdroj: Emil Vaško

Jeho manželka Adela. odkázala ľuďom, ktorí ešte neboli na takomto oddelení, aby sa to nebrali tak čiernobielo. „To sú aj úsmevy, aj momenty nádeje, radosti, s deťmi sa smejeme. Dôležité je neživiť naše myšlienky voči ľudom, ktorí sú v núdzi – och, aké je to ťažké, lebo tým im nepomáhame... Verím, že ľudia, ktorí toto pozerajú, si nebudú hovoriť, aké je to hrozné a smutné, ťažké, ale povedia si, že to dajú, bude to dobré, fajn, držíme im palce,“pokračovala Adela a zdôraznila, že je podstatné prísť na takéto oddelenie v dobrej nálade. „Prežívanie vlastného diskomfortu medzi nimi nie je namieste a žiaden diskomfort tam vlastne ani nie je,“dodala.

VIAC FOTO VIKTORA A ADELY Z ONKOLÓGIE NÁJDETE V GALÉRII:

Prečítajte si tiež:

Páči sa vám, že takto manželia pomáhaju? Napíšte nám do komentárov...