Štvorica porotcov má pred sebou ťažkú úlohu. Pred bránami Semifinále musí z top 40 najlepších spevákov z kastingov vyhodiť presnú polovicu. Diváci tak včera videli malú ochutnávku z duelov. „Toto je vaša posledná spevácka skúška,“ povedal Ben Cristovao súťažiacim.

Duely sú o to napínavejšie, že postúpiť do Dlhej cesty bude môcť vždy iba jeden z dvojice. „Všetci budeme vo veľkom strese, lebo budeme vedieť, že je to 50 na 50,“ priznala obavy jedna zo súťažiacich. Vo včerajšej časti tak porota poslala domov už dve dievčatá.

Porota musí počas duelov vyhodiť jedného z dvojice.
Zdroj: tv markíza

Najväčší šok prišiel vtedy, keď sa proti sebe postavili dvaja horúci favoriti celej súťaže, Bryan Andola a Richard Chovan. Bryan vyfasoval hit One od kapely U2 a Rišo pieseň Renegades od X Ambassadors. „Bude to silný gladiátorský súboj. Je to obrovská výzva, Bryan je úžasný spevák,“ povedal pred vystúpením Richard. Obaja chlapci podali skvelé výkony, no keďže im skutočne išlo o veľa, zapracovali nervy a porota ich prvýkrát hodnotením dosť schladila. „Zaúčinkovali nervy, keď som sa dozvedel, kto je môj súper. Napriek tomu, že som si bol istý sám sebou, tak už ten moment to tak vyčarovalo, že proste som nebol vo svojej koži. So svojím výkonom nie som veľmi spokojný, bolo to rozpačité a všetko, čo povedala porota, je pravda...“ zhodnotil sa po odspievaní Richard.

Fanúšikovia sa však zhodli, že tento duel rozhodne nebol fér, pretože keby vypadol jeden alebo druhý, bola by to pre šou veľká strata. Porotcovia svoj verdikt ešte nepovedali a chlapcov držia v napätí. Je tu ešte možnosť, že niekto z porotcov vytiahne žolíka, ktorým bude môcť jedného z nich poslať priamo do Semifinále. Ako to s nimi dopadne, uvidíte až o týždeň.