Hudobník nevidí dôvod, pre ktorý by mal so svojou láskou, Prešovčankou Jankou, ďalej skrývať vzťah. Ten sa už začal vo februári 2013. „Bola to náhoda. Do jedného z podnikov ma moji obchodní partneri pozvali na večeru. Braňo tam vtedy obsluhoval na plese „námorníkov“. Bola to jednorazová akcia. Majiteľ podniku si ho pozval ako celebritu pre zatraktívnenie spoločenskej akcie,“ povedala Janka, ktorá bola v tom čase, rovnako ako Braňo, nezadaná.

Skutočnosť a fámy

„Vedela som o koho ide, ale nevenovala som mu mimoriadnu pozornosť. Prekvapilo ma, že v skutočnosti sa správa úplne ináč ako sa hovorilo. Všimla som si, že k nášmu stolu prichádza častejšie, ako k ostatným. Lichotilo mi to. Veľa sa smial a oči mu pritom zvláštne žiarili,“ priznáva šarmantná Prešovčanka.

Nebola to v pravom slova zmysle láska na prvý pohľad. „Vždy som si strážila súkromie a držala odstup od neznámych ľudí,“ prezrádza blondínka a dodáva: „Možno aj preto sme si s Braňom prvé dva mesiace vykali a komunikovali skôr mailom, ako osobne. Neskôr došlo k výmene telefónnych čísel a potom aj na spoločné stretnutia.“

Žiadna nuda!

„Vyžaroval z nej neskutočný pokoj, ktorý som v tom čase potreboval, ako soľ. Zistili sme, že sa spolu nenudíme, keďže stále sme mali o čom debatovať. Naše rozhovory boli čoraz intenzívnejšie a pokračujeme v nich až doteraz,“ smeje sa Braňo. Dopĺňa, že ho očarila aj nákazlivým smiechom a uhrančivým pohľadom. „Okrem toho má vlastnosť, ktorá mne chýba. Dotiahne veci do konca a neodkladá ich tak, ako ja.“

Zatiaľ neuvažujú o tom, že by svoj päťročný vzťah spečatili manželstvom. Rovnako neplánujú ani spoločného potomka. „Na krásne spolužitie aké máme, nepotrebujeme úradný papier, ani svedkov. A deti určite prídu, ale nie naše spoločné, lež vnúčatá. Už teraz sa na ne obaja tešíme a veríme, že to bude už čoskoro. Veď tak Braňov, ako aj môj syn sú v ideálnych rokoch pre založenie vlastných rodín,“ hovorí hudobníkova polovička. „Brali by sme to ako krásne vyústenie harmonického vzťahu s deťmi toho druhého.Sme tu každý pre každého a na naše spoločné stretnutia sa vždy veľmi tešíme," poznamenáva Braňova nová láska.

Braňo s Jankou sú zaneprázdnení, ale snažia sa, aby trávili spolu čo najviac chvíľ. „Braňa naplno zamestnáva hudba, ja podnikám vo výrobe odevov na anglický trh a tlmočím. Preto trávime veľa času v prírode. Športujeme, venujeme sa turistike alebo sa len tak kocháme pohľadom na krajinu,“ popisuje Janka. Obaja radi varia. Občas medzi nimi panuje rivalita v tom, kto sa postaví k sporáku. Vyhráva ten, kto si ráno privstane. „A to som väčšinou ja, Braňo si rád pospí, ale mne to neprekáža, keďže rada vypekám a pri varení experimentujem!“

Netají, že žiť s niekym, kto sa volá Braňo Mojsej, vyžaduje istú dávku adrenalínu, ale spoločne všetko zvládajú. Keďže Janka nie je mediálne známa, opýtali sme sa, ako by sa charakterizovala. „Som úplne obyčajná žena – matka - podnikateľka. Milujem svoju rodinu. Som tu v prvom rade pre naše deti. Nepotrebujem každodenne vysedávať s kamarátkami pri kávičke a riešiť niečo nepodstatné. Radšej venujem čas svojim najbližším,“ hovorí rodená Prešovčanka, matka syna (24) a dcérky (10), ktorá ostatné roky dosť cestuje, aj pracovne.

„V lietadle nespím, prepadla som preto tvorbe hand made oblečenia, hračiek a bytových dekorácií, tiež vytváraniu návodov a postupov na háčkovanie. Ak som sama doma, veľmi rada šijem alebo maľujem, nie však na plátno, ale v rámci recyklácie vdychujem starým veciam nového ducha napríklad dekupážou (servítková technika poz.red.). Často sa tým nadchne aj Braňo a potom tvoríme spoločne,“ odkrýva pre verejnosť neznámu stránku svojho partnera.

Minulosť muzikanta nerieši. Nezaujíma sa o ňu. „Urobili sme za ňou hrubú čiaru. Žijeme len prítomnosťou a plánovaním budúcnosti,“ povedala na záver.

Nora Kabrheľová nový vzťah svojho ex od jeho prevalenia odmieta akokoľvek komentovať.

Čo hovoríte na novú priateľku Braňa Mojseja? Napíšte nám do diskusie pod článkom.