Pani Emília Vášáryová stojí na divadelných doskách už úctyhodných 60 rokov. Takže kde inde by mala stráviť svoje okrúhliny, ak nie práve tam? V deň svojich 80. narodenín hrala predstavenie Dnes večer nehráme. „Duša umelca, herca, sa nezaprie a aj dnes večer sa pani Vášáryová postaví na javisko. Na jej želanie uvádzame inscenáciu Dnes večer nehráme, lebo v nej, na pozadí udalostí z novembra 1989, hráme o tom, aké je poslanie hercov a v širšom kontexte aj poslanie umelca vôbec. Je to divadelná rozprava o hodnote pravdy na javisku i v živote,“ uviedlo SND na svojej stránke v deň jej veľkého dňa, v stredu 18. mája.

V hľadisku sa objavila jej najbližšia rodina aj mnoho hereckých kolegov a priateľov. Kamila Magálová, sestra Magda Vášáryová, neter Hana Lasicová, Alexander Bárta, Henrieta Mičkovicová, Vera Wisterová, Adriana Kronerová, Vlado Kobielsky, Diana Mórová, Tomáš Maštalír či Táňa Pauhofová s manželom. Po skončení predstavenia nasledovalo neutíchajúce standing ovation na počesť pani Vášáryovej. Po predstavení sa v priestoroch divadla konala súkromná oslava na počesť herečky.

FOTKY DARČEKOV, KTORÉ HEREČKY DOSTALA NÁJDETE V GALÉRII:

Na narodeninovej párty nechýbali najbližší kolegovia a priatelia, ktorí nešetrili darmi. Herečka dostala niekoľko krásnych kytíc, darčekových tašiek, nádhernú brošňu Chanel či luxusný šál Louis Vuitton. Brošňu si hneď pripla na sako a šál si pred hosťami aj vyskúšala. Medzi darmi sa našli aj knihy, taštička Swarovski či iné hodnotné dary. Pani Vášáryovej, aj my, prajeme všetko najlepšie!

Prečítajte si tiež: