Obdivuhodné. Hviezda operného neba stojí na doskách Viedenskej štátnej opery už 23 sezón. Pri odovzdávaní prestížnej ceny Dvorský neudržal slzy. „Nerátal som s tým, že je možnosť, aby som ešte niekedy dostal takúto výnimočnú a peknú cenu, akou je CENTROPE. Porote ďakujem. Cítim sa mimoriadne ocenený,“ povedal Dvorský.

Ocenenie založilo mesto Viedeň a veľvyslanci Slovenska, Maďarska a Česka. Udeľujú ho za angažovanosť a individuálne zásluhy v cezhraničných regiónoch strednej Európy. Jeho súčasťou je aj šek na 10-tisíc eur. Z úst slovenského tenoristu na slávnosti odzneli tri skladby. Medzi nimi aj slovenská ľudová pieseň Keby som bol vtáčkom, ktorá vyvolala zimomriavky u nejedného poslucháča.

Nové plány

A čomu sa maestro Dvorský venuje teraz? Podľa vlastných slov sa chce bývalý generálny riaditeľ opery SND opäť stať šéfom zahraničnej opery. V pláne má aj nový projekt. Wiener Nachtigall, čiže Viedenský slávik, má predstaviť najmladšie talentované deti a mládež, najprv viedenskému a potom slovenskému publiku. Prvý ročník súťaže sa začne už túto jeseň. Peter Dvorský sa predstaví ako jeho garant.