„Poslednú rozlúčku s Karlom Gottom pripravuje pani Ivana Gottová v spolupráci s pražským Arcibiskupstvom a Úradom vlády Českej republiky a Kanceláriou prezidenta republiky," uviedli pozostalí po spevákovi na oficiálnej stránke karelgott.com.

Najnovšie na stránke zverejnili ďalšie informácie ohľadom rozlúčky verejnosti, ktorá je naplánovaná na piatok 11. 10. 2019. „Rozlúčka verejnosti s Karlom Gottom sa uskutoční od 8. do 22. hodiny v Paláci Žofín na Slovanskom ostrove v Prahe. Rakva bude vystavená so štátnymi poctami vo Veľkej sále, za účasti čestnej stráže Armády Českej republiky."

Karel Gott s manželkou Ivanou.
Karel Gott s manželkou Ivanou.
Zdroj: blesk

Rodina Karla Gotta zverejnila aj spevákovo parte. To sa objavilo v stredu o 10. hodine dopoludnia tiež na jeho webe karelgott.com. Je na ňom citát "Nezomrel som, lebo viem, že budem žiť stále v srdciach tých, ktorí ma milovali..." Pod parte je podpísaná Gottova manželka Ivana s dcérami Charlottou Ellou a Nelly Sofiou, Gottove dcéry Dominika a Lucie a vnukovia Vojtěch a Ján. Na parte sú uvedené informácie, kedy sa bude konať rozlúčka pre verejnosť aj samotný pohreb so štátnymi poctami, i to, že spevák zomrel pokojne v spánku po dlhej ťažkej chorobe.

„Ľudia budú môcť položiť k rakve kvetinové dary a podpísať sa do kondolenčnej knihy. V prípade potreby je zaistený bezbariérový prístup. Upozorňujeme na obmedzené možnosti parkovania v centre hlavného mesta Prahy a na uzavretí Masarykovho nábrežia od Národného divadla k Mánesu (od piatku 11. októbra od 01:00 až do 24:00) pre všetkú dopravu. Preto odporúčame použiť mestskú hromadnú dopravu," znejú pokyny na spomínanom oficiálnom webe. 

Rovnako sa novinky objavili aj k zádušnej omši, ktorá bude na druhý deň, v sobotu 12. 10. 2019. „Zádušná omša za Karla Gotta, ktorú bude slúžiť kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský, sa uskutoční o 11. hodine v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražskom hrade. Rakva bude vystavená so štátnymi poctami. Ceremoniálu sa zúčastnia príslušníci Hradnej stráže. Prístup do katedrály je len na zvláštnu pozvánku," napísala Ivana v podrobnom vyjadrení. Ale ani "obyčajní" ľudia nevyjdú naprázdno.

Karel Gott v milovanej knižnici.
Karel Gott v milovanej knižnici.
Zdroj: Blesk, archív Blesk

„Po dohode rodiny s Kanceláriou prezidenta republiky bude môcť verejnosť sledovať priebeh zádušnej omše na III. nádvorí Pražského hradu prostredníctvom veľkoplošnej obrazovky. Prístup na III. nádvorie bude pre verejnosť zaistený výhradne z Hradčanského námestia bránou na IV. nádvorí od 8:00 hod., až do naplnenia kapacity III. nádvoria. Upozorňujeme, že z dôvodu ochrany veľkého počtu zúčastnených budú ľudia prechádzať bezpečnostnou kontrolou pri vstupe do areálu Pražského hradu, ktorú bude strážiť Polícia Českej republiky," znie vo vyhlásení.

"Úrad vlády Českej republiky ďalej zajisťuje možnosť vidieť priebeh zádušnej omše prostredníctvom veľkoplošných obrazoviek inštalovaných na Hradčanskom námestí,"doplnili maestrovi pozostalí a dodali: „Rodina ďakuje všetkým inštitúciám, ktoré pomáhajú a s ktorými spolupracuje na príprave poslednej rozlúčky s Karlom Gottom."

PARTE KARLA GOTTA NÁJDETE V GALÉRII >>

Mohlo by vás zaujímať: