Ďuďovi († 46) diagnostikovali zákernú rakovinu pankreasu v roku 2018 počas jeho pravidelnej preventívnej prehliadky. Spevák sa chorobe postavil čelom a začal bojovať. „V lete som absolvoval operáciu a následnú rekonvalescenciu. Teraz podstupujem liečbu onkologického ochorenia a postupne sa dostávam do formy,“povedal v septembri 2018.

A hoci práve rakovina pankreasu patrí medzi najagresívnejšie formy tejto choroby, všetci do poslednej chvíle verili v zázrak. Žiaľ, napriek tomu, že lekári u neho onkologické ochorenie odhalili včas, rakovina mala u neho rýchly priebeh a v stredu zomrel. Vo štvrtok do markizáckeho Reflexu na jeho počesť zaradili dojímavú reportáž, v ktorej sa objavil rozhovor s Ďuďom z krstu ich albumu z novembra 2017.

Ďuďo v novembri 2017. Vtedy ešte ani netušil, čo príde o pol roka.
Ďuďo v novembri 2017. Vtedy ešte ani netušil, čo príde o pol roka.
Zdroj: tv markíza

Z viet, ktoré vtedy povedal, teraz naskakujú zimomriavky. „Je tam pieseň, ktorá sa volá srdce a tá je textovo o tom, že aj keď je doba taká komplikovaná, tak naše srdcia stále bijú a sme nažive a treba si užívať každý okamih...“ Pol roka nato mu už lekári oznámili zdrvujúcu správu. Z jeho smrti je zdrvený aj ich dlhoročný kamarát, hudobný expert Roman Bomboš.

„Hexáci sa pripravovali na  30. výročie svojho vzniku, turné, tak sme to tak brali, že však áno, je tu a bude a prídu znova ďalšie pesničky, ďalšie videoklipy... Naozaj odišiel jeden veľký človek, hudobník, skromný chalan. Vďaka za tie pesničky, ktoré poznáme a škoda, že už nespoznáme ďalšie,“povedal v reportáži.

SPEVÁKOVÉ FOTKY Z JEHO POSLEDNÝCH KONCERTOV NÁJDETE V GALÉRII:

Mohlo by vás zaujímať: