K nehode na Panónskej ceste v Petržalke došlo dnes predpoludním. Sanitka prevážala bábätko v inkubátore a ako sa nám podarilo zistiť, bola to predčasne narodená dcérka Martina Šmahela. ,,Lekárka aj sestrička, ktoré boli v sanitke, sa tiež zranili, no okamžite zachraňovali bábätko a vďaka ich okamžitej pomoci dieťatko prežilo a je momentálne v rukách lekárov na Kramároch. Do sanitky narazilo osobné auto a silným nárazom utrpelo bábätko v inkubátore otrasy," dozvedeli sme sa z nášho zdroja. Bábätko totiž museli previezť z petržalskej nemocnice, keďže po pôrode vážilo iba 833 gramov.

,,Malá vážila 833 gramov. Strach nemám, ja jej verím. Bude silná po nás. Som taký ružový optimista a myslím si, že všetko bude fajn. Lekári jej však veľmi neverili. Podľa mňa je v dobrých rukách. Na svet sa vypýtala sama, išla prirodzeným spôsobom, takže beriem to tak, že to tak aj malo byť. Nič sa nevyvolávalo, nič nebolo nejako upravované a už pravdepodobne nemala priestor na vývin, lebo sme nemali plodovú vodu - a tým pádom sa stalo asi to najlepšie, čo sa stať mohlo,“ prezradil nám čerstvý otecko. Viac informácií sa dozviete v zajtrajšom vydaní denníka Plus JEDEN DEŇ. 

Martin Šmahel a jeho priateľka Beáta.
Zdroj: instagram

ZÁBER Z HROZIVEJ NEHODY NÁJDETE V GALÉRII >>

AKO SA STALA NEHODA

Pri transporte novorodenca v Bratislave sa zranili dvaja zamestnanci Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH). "Napriek tomu, že sami utrpeli zranenie, sa v prvom rade sa postarali o dieťa, ktoré je v súčasnosti v starostlivosti našich lekárov," uviedlo pracovisko na sociálnej sieti. K dopravnej nehode malo dôjsť v piatok krátko pred 11.30 h. "NÚDCH neposkytuje informácie o zdravotnom stave pacientov bez súhlasu zákonných zástupcov dieťaťa a rovnako informácie o zdravotnom stave dotknutých zamestnancov," zdôraznil ústav. 
O nehode informovala aj polícia. "Podľa doterajších informácií prechádzal vodič na sanitke so zapnutým výstražným zvukovým a svetelným znamením po Panónskej ceste. Pri prechádzaní križovatky so Ševčenkovou ulicou došlo k stretu s vozidlom značky BMW X5. Pri náraze bolo následne vozidlo BMW odrazené do vozidla značky Citroën stojaceho v priestore križovatky," priblížila na sociálnej sieti. Dychová skúška vodičov požitie alkoholu vylúčila. Škoda spôsobená dopravnou nehodou bola predbežne vyčíslená na 60 000 eur. Informovala o tom agentúra TASR.

"Výzvu na tiesňovú linku 155 sme prijali o 11:25 hod s tým, že ide o dopravnú nehodu ambulancie ZZS s osobným autom, ktorá si vyžiadala zranených. Záchranári, ktorých sme vyslali na pomoc, ošetrili spolu až 7 zranených, z toho jedno dieťa, a previezli ich do bratislavských nemocníc. Dospelí pacienti utrpeli ľahké až stredne ťažké poranenia. K zdravotnému stavu malého pacienta sa vyjadriť nemôžem," napísala nám stanovisko hovorkyňa OS ZZS SR Alena Krčová.

Mohlo by vás zaujímať: