Rodinný komediálny seriál Prázdniny sa vrátil na obrazovky televízie JOJ. Druhá séria odštartovala len pred pár dňami. Tá sa nakrúcala na myjavských kopaniciach od rána do večera niekoľko týždňov v kuse. Natáčanie bolo teda náročné nielen pre dospelákov, ale aj pre detských hercov. Tí totiž pracovali rovnako tvrdo ako dospeláci. Zisťovali sme, aké hviezdne maniere majú herci, ktorí navštevujú ešte len základnú školu.

Vydupkali si priestor na hranie

Prísny a náročný režim na pľaci deti zvládali pomerne s ľahkosťou. Keď počuli pokyn „akcia,“ vedeli, že v miestnosti musí nastať hrobové ticho alebo práve vtedy musia zo seba vydať maximum, aby sa jednotlivé obrazy natočili čo najrýchlejšie. Popri povinnostiach však detskí herci vždy požadovali čas len pre seba, keď sa mohli hrať. Na preliezky, šmykľavky, trampolíny či naháňačky jednoducho čas musel byť vždy. A či už na to bol vhodný čas, alebo nie, na to ohľad niekedy vôbec nebrali.

Deti z jojkárskeho seriálu Prázdniny.
Deti z jojkárskeho seriálu Prázdniny.
Zdroj: Marian Datko

Osobný šofér musel mať nervy zo železa

Žiadna cesta v aute sa nezaobišla bez hlučného spevu. A tak šofér vždy na ceste z hotela na pľac musel tolerovať detské spievanie. Tentoraz medzi ich najobľúbenejšie skladby patrila napríklad pieseň od IMT Smile - Hej, sokoly. Tá v aute hrala aj 10-krát za sebou. A čím hlasnejšie, tým lepšie.

Ohŕňali nos nad jedlom

Ako to už u detí býva zvykom, najmä v jedle bývajú veľmi vyberavé. Výnimkou neboli ani seriáloví hrdinovia. Hoci mali každý deň na pľaci čerstvé ovocie, jesť chceli radšej sladkosti. Nad kateringom ohŕňali nos. Výnimkou bol Samko Kennedy, seriálový Miško, ktorý zjedol vždy všetko. Ostatní sa však v jedle prehrabávali. Keď im však dramaturgička Kristína Cibulková priniesla klobásky, tých sa nevedeli dojesť.

V jedle boli veľmi vyberaví a všetko im nechutilo.
V jedle boli veľmi vyberaví a všetko im nechutilo.
Zdroj: Marian Datko

Zlosť pre obyčajný nanuk

Najviac ukrivdení sa malí herci cítili vtedy, keď prišiel niekto z produkcie s nanukom a na nich nik nemyslel. Okamžite bolo po dobrej nálade. Úsmev na tvári im však vždy vyčaroval Ľuboš Kostelný, ktorý im priniesol sladkosti a deťom k radosti už nič nechýbalo. Čo sa týkalo vody, tak inú ako púpavovú piť ani nechceli.